PC’ye Gelmesi Muhtemel PlayStation Özel Oyunları Ortaya Çıktı!

Son olarak Days Gone’ı PC platformuna getiren Sony, bilgisayar kullanıcılarının karşısına yeni PlayStation özel oyunları ile çıkmaya hazırlanıyor. Söylentilere göre sırada God of War, Ghost of Tsushima ve The Uncharted Collection var.

PlayStation’a özel olarak geliştirilen oyunları PC’ye getirme konusunda son derece ketum bir tutum sergileyen Sony, bu yaklaşımını son dönemde iyiden iyiye yumuşatmış durumda.

Geçtiğimiz gün PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima‘nın kutu tasarımını yenileyen şirket, sağ üst tarafta yazan “Only on PlayStation” ibaresini kaldırmıştı. Münhasırlığı ifade eden bu etiketin ortadan kaybolması, oyunun PC platformuna gelebileceğine yönelik söylentilere yol açtı.

PlayStation Özel Oyunları Ghost of Tsushima

Sony daha önce de PS4 oyunları Days Gone ve Horizon Zero Dawn için benzer bir değişikliğe gitmişti. Nitekim her iki yapım da kısa süre sonra kendisini PC platformunda bulmuştu, ancak Japon şirketin Spider-Man: Miles Morales ve Sackboy: A Big Adventure gibi PS5 sürümleri olan PS4 oyunları için ‘Yalnızca PlayStation’da’ etiketini kullanmıyor.

Bununla birlikte The Last of Us Part II popüler PS4 özel oyunlarının çoğu hala bu etiketi taşıyor. Yakın zamanda PC sürümü çıkacağı doğrulanan Uncharted 4’ün kutusu da dijital mağazalarda henüz güncellenmiş değil.

Yine de Ghost of Tsushima’nın PC platformuna gelecek bir sonraki PS4 özel oyunu olması bekleniyor. Ayrıca bu yapımın haricinde God of War ve The Uncharted Collection’ın da bilgisayar kullanıcılarına sunulacağı söyleniyor.

PS4 özel oyunu God of War

İlk olarak 2019 yılında PS4’e çıkan açık dünya oyunu Days Gone, iki yıllık bir bekleyişin ardından geçen ay PC’ye gelmişti. Ayrıca Horizon Zero Dawn’un PC oyuncuları ile buluşmak için tam üç yıl beklediğini de söylemeden geçmeyelim. Bir başka PS4 özel oyunu 2016 çıkışlı Uncharted 4 ise PC’ye gelecek üçüncü oyun olarak geçen ay duyurulmuştu.

Bu ayın başlarında PlayStation Blog’da yayınlanan özel röportajda konuşan PlayStation Studios Başkanı Herman Hulst, inşa ettikleri harika hikayeleri, karakterleri ve dünyaları henüz deneyimlememiş yeni oyunculara ulaştırmak istediklerini, buna karşın önceliklerinin her zaman kendi platformları olacağını ifade etmişti.

Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan ise Days Gone PC sürümünün, diğer PS oyunlarının PC’ye gelmesinin önünü açacağını söylemişti.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol