Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, Microsoft ve Nintendo E3 2023’e Katılmayacak

Bu yıl gerçekleşecek E3 etkinliğinde Sony, Microsoft ve Nintendo yer almayabilir. Bunun sebebi etkinliğin değişen formatı olarak gösterildi.

IGN’nin özel bir raporuna göre oyun endüstrisindeki büyük şirketler Sony, Microsoft ve Nintendo bu yılki E3 2023 etkinliğine katılmayacak. Şirketlerin bu yılki E3 etkinliğinde bulunmaması, haziran ayı etkinliklerinden tamamen koptukları anlamına gelmiyor. Microsoft, yakın tarihli bir blog gönderisinde bu yaz daha fazla oyun sergilemek istediğini dile getirdi.

Microsoft CEO’su Phil Spencer daha önce E3’ün başarılı olmasını istediğini ve Xbox etkinliğini; basının, tüketicilerin ve E3’ü denetleyen kuruluşun programıyla uyumlu hale getirmek için koordine ettiğini söylemişti. Sony ve Nintendo, konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

E3 2023’ün Formatı Değişecek

E3 2023

Ancak E3 2023 etkinliğinin yeni yapımcısı Reed Pop, hem sektöre hem de hayranlara hitap eden etkinlik için yeni bir format tasarladıklarını ve sektördeki büyük şirketlerle anlaşmaları sağlama sürecinde olduklarını belirtti. Bununla birlikte bilgili bir kaynak ESA’nın son üç yılda E3 markasını inanılmaz derecede kötü idare ettiğini belirtti. Bu yüzden etkinliği 2023 yılında Reed Pop devraldı ve bundan önce birçok organizatör işten ayrıldı.

ESA geçen yıl E3 2023’ün 13 Haziran Salı – 16 Haziran Cuma tarihleri arasında Los Angeles Kongre Merkezi’nde düzenleneceğini ve etkinliğin fiziksel formata geri döneceğini doğruladı. Etkinliğin 15’inci ve 16’ncı günleri, kongrenin halka açık hale getirildiği E3 oyuncu günleri oluyordu ancak bunun bu sene gerçekleşme ihtimali kesin değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.