Sony E3 2020 Fuarına Katılmayacak

Oyun dünyasının en büyük markalarından birisi olan Sony, E3 2020 fuarına katılmayacak.

Japon teknoloji devi oyun dünyasının en büyük etkinliği olan E3 2020 fuarına katılmıyor.

Bu yılın sonunda yeni oyun konsolu PlayStation 5’i tanıtılacak olan Sony’nin yeni oyun konsolu ile ilgili bilgileri E3 2020 fuarında duyurması bekleniyordu. Sony’nin yeni oyun konsolu E3 2020 etkinliğinde duyurulmayacak zira Sony E3 2020 fuarına katılmayacak. 

Sony geçtiğimiz yıl bir karar almış ve E3 2019 fuarına katılmamıştı. Sony’nin bu kararı da pek çok kişi tarafından eleştirilmişti. Dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3 etkinliği Sony’nin bu kararının ardından en büyük katılımcılarından birisini kaybetmiş durumda. 

Sony’nin bu kararını açıklamasının ardından geçtiğimiz yıl da Sony’nin E3 fuarına katılmaması Sony’nin önümüzdeki yıllarda da E3 fuarlarına katılmayacağı izlenimini oluşturdu. Konuyla ilgili olarak Sony yaptığı açıklamada, “Değerlendirmelerimizin ardından E3 2020’ye katılmamaya karar verdik. ESA’e organizasyon olarak büyük saygı duyuyoruz ancak E3 2020’nin vizyonu bu yıl odaklandığımız duyurularla örtüşmüyor.” denildi.

Sony Diğer Etkinliklere Katılacak

Sony cephesinden yapılan bu açıklama ile birlikte Sony’nin bu yıl içerisinde düzenlenecek olan başka organizasyonlara katılınacağı aktarılırken, Sony global organizasyonlardan çekilmediğini de belirtiyor. Sony’ye yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre, PlayStation 5 oyun konsolunun duyurusu E3 2020 sonrası düzenlenecek olan Gamescom 2020 etkinliğinde de duyurulabilir. Sony’nin merakla beklenen oyun konsolu PlayStation 5 oyun konsolunun hangi etkinlik kapsamında duyurulacağı şimdilik bilinmiyor olsa da Sony’nin yeni oyun konsolunu kendi düzenleyeceği özel etkinlikte duyurma ihtimali de bulunuyor. Son olarak Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu 2020 yılının sonunda satışta olacak. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol