Snapdragon 898 İsmi Değiştirebilir

Qualcomm’un kısa bir süre içerisinde duyurmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi hakkında ortaya yeni bir iddia atıldı.

Mobil cihazlar için sunduğu işlemcilerle işlemci pazarının lideri olan Qualcomm yeni amiral gemi işlemcisi üzerinde bir süredir çalışıyor.

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm Snapdragon 898 ismini değiştirebilir. Qualcomm’un yeni işlemcisinde kullanacağı isim ise pek çok kişi tarafından daha şimdiden garip karşılanmış durumda.

Snapdragon 898 İsmi

Snapdragon 898 İsmi Snapdragon 8 Gen 1 Olabilir

Qualcomm’un yakın bir zamanda duyurmaya hazırlandığı yeni amiral gemi işlemcisinin Snapdragon 898 ismi ile geleceği düşünülüyordu. Güvenilir kaynaklardan birisi olan Ice Universe, yeni amiral gemi işlemcinin Snapdragon 898 ismi yerine Snapdragon 8 gen 1 isimlendirmesine sahip olacağını belirtti. 

Qualcomm’un bu değişikliği kafa karıştıracak gibi duruyor olsa da işlemciyi 30 Kasım tarihinde düzenlenecek olan “Snapdragon Tech Summit” etkinliğinde duyuracağını belirtelim.

snapdragon 898 ismi degistirebilir 3

2022 yılında çıkacak olan pek çok amiral gemi modeline güç verecek olan Qualcomm’un yeni amira gemi işlemcisinin 3.0 GHz hızında çalışan bir adet Cortex – X2 Prime çekirdeğe, 2.5 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 çekirdeğine ve 1.79 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A510 çekirdeğine sahip olması bekleniyor. 

Samsung tarafından üretilecek olan Qualcomm’un yeni amiral gemi işlemcisi 4 nm üretim sürecine sahip olacak. Sekiz çekirdekli işlemcide ayrıca GPU tarafında Adreno 730 bulunacak. İşlemcinin 2022 yılı içinde Amerika tarafından yasaklı listesinde yer alan Huawei tarafından da kullanılması bekleniyor. 

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol