Slightly Mad Studios Konsol Üretiyor!

Project CARS yapımcısı konsol pazarına mı giriyor?

En iyi olarak Project CARS yarış oyunu serisiyle tanınan Slightly Mad Studios, farklı bir çizgiye doğru kayıyor. İngiltere Londra menşeli stüdyo Slightly Mad Studios, açık geliştirme özelliğine sahip bir sanal gerçeklik sistemiyle konsol sektörüne atılacak.

Haberler şirketin CEO pozisyonundaki ismi Ian Bell tarafından verilirken, konsolun ilk ismi olarak da Mad Box kullanıldı. Ian Bell’e göre bu cihaz 120 FPS’de 4K ve VR desteğine sahip olacak. Aynı zamanda içinde dahili bir oyun motoru olacak ve ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. Böylece geliştiriciler de Mad Box üzerinde dilediği şekilde oyun geliştirebilecek.

Mad Box, PlayStation 4 ve Xbox One benzeri bağımsız bir oyun konsolu olacak fakat ücretsiz oyun geliştirme motoru ve yüksek donanım özellikleriyle öne çıkması bekleniyor. Bu oyun motoruna ise Madness Engine adı verildi.

Bell’e göre yeni konsollarının Kickstarter gibi platformlarda fon toplamaya ihtiyacı yok ve şimdiden bir dizi yatırımcı projeye destek veriyor. Slightly Mad Studios’un CEO’su, yeni konsollarının günümüzün çok hızlı PC’lerine denk bir donanıma sahip olacağını da ifade etti. Ayrıca pek çok önemli VR cihazına da doğrudan destek verecek.

Slightly Mad Studios, geçtiğimiz gün de Project CARS 3’ün geliştirme sürecini doğrulamıştı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol