Slack Çöktü Mü? Slack Kullanıcıları Erişim Sorunu Yaşıyor!

İş dünyasına yönelik bir mesajlaşma platformu olan Slack, dünya genelinde erişim sorunları yaşıyor. Kullanıcılar, dünden beri uygulamaya girmeye çalışıyor. Konuya ilişkin Amerikalı şirketten bir açıklama geldi.

Eğer bir süredir Slack‘e giremiyorsanız, yalnızca değilsiniz. İş dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri olan Slack çöktü. Dünya genelindeki birçok kullanıcı, dün öğleden beri ne masaüstünden ne de mobilden uygulamaya erişemiyor. Slack erişim sorununun bu sabah da devam ettiği bildiriliyor.

Slack çöktü

Erişim problemine ilişkin yazılı bir açıklama yapan Slack, bunun bir DNS sorunu olduğunu ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) ayarlarının değiştirilmesi gerekebileceğini söylüyor. Şirketin Twitter hesabından paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Küçük bir kullanıcı alt grubunu etkileyen DNS ile ilgili bağlantı sorunlarının farkındayız. Bu sorun, kendi değişikliğimizden kaynaklandı ve herhangi bir üçüncü taraf DNS yazılımı ve hizmetiyle ilgili değil. Bunu daha hızlı çözmek için ISS’nizin (İnternet Servis Sağlayıcı) slack.com için DNS kayıtlarını temizlemesi gerekecek. Lütfen bu bilgileri sağlamak için ağ ekibinize ulaşın”

Slack Çöktü Fakat Sorunun Gün İçerisinde Çözülmesi Bekleniyor

Slack erişim sorunu

Bu açıklama ile birlikte Slack çöktü mü sorusunun cevabı belli oldu. Peki, uygulama ne zaman erişime açılacak? Slack, hizmetin 12 saat içinde döneceğini açıkladı, ancak bu süre daha sonra 24 saat olarak revize edildi. Şirket, potansiyel bir çözüm yolu olarak Google’ın DNS sunucularına geçmeyi ve Ctrl (Windows) / Command (Mac) + R tuşlarına basarak Slack’i yeniden yüklemeyi önerdi. Fakat bu çözümün de Slack’teki erişim problemini tamamıyla çözmediği bildiriliyor.

Günümüzde pek çok firmanın iletişim uygulaması olarak Slack’i kullandığını düşünürsek, dünya genelindeki pek çok insan çalışma saatleri boyunca uygulamaya erişemedi ve bu problem hala devam ediyor. Konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşanması halinde sizleri bilgilendireceğiz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol