Six Days In Fallujah, 2022’nin Sonlarına Ertelendi

Oyunun yayıncısına göre erteleme, geliştirme ekibini büyütme ihtiyacından kaynaklandı.

Felluce’deki İkinci Savaş’ı anlatan bir oyun olan Six Days In Fallujah ertelendi. Başlangıçta bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan oyun, artık 2022’nin 4. çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Oyunun yayıncısı Victura’nın CEO’su Peter Tamte, oyunun web sitesindeki bir gönderide, ekibin hikayelerini düzgün bir şekilde anlatacak kaynaklara sahip olmadığı için oyunun ertelendiğini söyledi.

Six Days In Fallujah

Six Days In Fallujah Tartışmaları Alevledi

Tamte, “Bu gerçek hikayeleri yüksek kalitede yeniden yaratmanın, sahip olduğumuzdan daha fazla insan, sermaye ve zaman gerektireceği ortaya çıktı. Ekibimizi ikiye katlamak, Six Days in Fallujah‘ın askeri nişancılara yeni tür taktik ve duygusal derinlik kazandırdığından emin olmak için yaptığımız birçok şeyden sadece biri.” açıklamasında bulundu.

Neredeyse 100’den fazla Deniz Piyadesi, Asker ve Iraklı sivilin yardımıyla geliştirilmekte olan oyun, bu yılın başlarında Tamte’nin oyunun “siyasi bir yorum yapmaya çalışmadığını” söylemesiyle tartışmalara yol açtı. Bu açıklama daha sonra Victura’nın bir Twitter gönderisiyle geri döndü ve oyunun bunun yerine “siyasetten ayrılamaz” olduğunu söyledi.

Oyunun konusu aynı zamanda ilk yayın anlaşmasının başarısız olmasına da neden oldu. Konami ilk olarak 2009 yılında oyunu yayınlamak için imza attı ancak oyuna gelen tepkiler nedeniyle vazgeçti.

Siyaset bir yana, Six Days In Fallujah hala tartışmalı bir yapım. Geçtiğimiz nisan ayında, Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi adlı bir Müslüman savunma grubu, Valve, Microsoft ve Sony gibi dijital mağazaları olan şirketlerden oyunun kopyalarını dağıtmamalarını istedi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol