Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2022’nin Ses Getiren Oyunu ‘Sifu’ Film Oluyor

Fransa merkezli bağımsız oyun stüdyosu Sloclap'ın geliştirdiği Sifu, John Wick'in yaratıcısı Derek Kolstad tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.

Zorlayıcı ve kıyasıya bir yakın dövüş içeren üçüncü şahıs aksiyon oyunu Sifu, mütevazi bir ekip tarafından geliştirilmesine rağmen 2022’nin en fazla ses getiren yapımlarından biri olmayı başardı. Absolver’ın arkasındaki Fransız bağımsız stüdyo Sloclap‘ın imzasını taşıyan oyun, ustasının ölümünden sonra kendi adalet ve intikam yolculuğuna çıkan genç bir Kung Fu öğrencisini merkez alıyor.

Günümüz Çin’inde geçen klasik bir dövüş sanatları hikayesi barındıran Sifu, sürükleyici anlatısı ve göz alıcı atmosferi kadar, saç baş yoldurtan zorluğuyla da epey dikkat çekiyor. Deadline‘ın haberine göre yapım şirketi Story Kitchen, oyunun uyarlama haklarını satın aldı. Projenin başında, John Wick serisinin yaratıcısı Derek Kolstad bulunuyor.

Sifu Filminin Senaryosunu Derek Kolstad Yazıyor

sifu film derek kolstad

Sifu’yu beyaz perdeye taşıyacak olan yetenekli isim, ortaya yeni bir ‘John Wick’ efsanesi daha çıkarabilir. Öte yandan uyarlamanın oyunda anlatılan olaylara ne kadar sadık kalacağı belli değil. Her öldüğünde büyülü bir tılsım sayesinde yeniden dirilen kahramanımız, her hayata her döndüğünde biraz daha yaşlanıyor. Kolstad ve Story Kitchen’ın bu gibi unsurları filme dahil edip etmeyecekleri büyük bir merak konusu.

Kolstad ayrıca bir süredir klasik beat-’em-up video oyunu serisi Streets of Rage‘in film uyarlaması üzerinde çalışıyor. Proje yakın zaman önce, Hollywood’un önde gelen yapım şirketlerinden Lionsgate tarafından satın alındı. Sifu filmi hakkındaki ayrıntılar netleştikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. O zamana kadar bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.