Sharp Yeni 8K Dynabook AIO Üstünde Çalışıyor

Yeni Sharp AIO modeli göz kamaştırıyor.

Sharp geçtiğimiz sene Toshiba tarafından 36 milyon dolara satın alınmıştı ve bu sebeple de bilgisayar sektöründe yeni hamleler yapıyor. Şimdi ise yeni Dynabook AIO (all in one, hepsi bir arada bilgisayar) bilgisayar üstünde çalışıyor. Sharp’ın sektördeki tecrübesi sayesinde bu bilgisayarda gerçekten de muazzam bir ekran teknolojisi kullanılıyor.

Yeni Dynabook AIO modelinde 31.5 inç ekran yer alırken, 8K çözünürlüklü IGZO panel kullanılıyor ve bu sayede 800 nitslik parlaklığa erişebiliyor. Aydınlığı Vesa DisplayHDR 600 standartlarını karşılarken, aynı zamanda ekranda 120Hz yenileme hızı bulunuyor. Sharp Dynabook AIO bu yönüyle gerçekten de yüksek performanslı bir ekrana sahip olacak.

Bu özelliklerin yanı sıra Dynabook AIO bilgisayarda HDMI 2.1 ile DisplayPort 1.4 girişleri yer alırken, 8K video ya da 120Hz yenileme hızında 4K video destekleniyor. Tabii oyunlarda bu çözünürlüklere ulaşmak şimdilik hayal gözüküyor çünkü yeni AIO’da dört adet Nvidia GeForce RTX 2080 Ti ekran kartı olsa bile, birçok yeni oyunda 8K çözünürlük – 120Hz yenileme hızında akıcı oyun oynamak mümkün olmazdı. Bu yüzden de oyun yerine daha çok iş istasyonu amacıyla kullanılacak bir ürün geliyor diyebiliriz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol