Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sega, Kapalı Beta Testindeki Hyenas’ı İptal Etti

Sega, Avrupa bölgesinde gerçekleştirmeyi planladığı yapısal reformlar kapsamında Hyenas da dahil olmak üzere geliştirilme aşamasında olan birçok projeyi iptal etti.

31 Ağustos’ta yeni bir kapalı beta testine giren çok oyunculu nişancı oyunu Hyenas, sürpriz bir şekilde iptal edildi. Sega, ağırlıklı olarak Avrupa bölgesinde gerçekleştirmeyi planladığı yapısal reformların bir sonucu olarak Creative Assembly imzalı yapım da dahil olmak üzere geliştirilme aşamasındaki birçok projenin fişini çekti.

Japonya merkezli oyun devi tarafından yapılan açıklamada, “Avrupa bölgesindeki düşük karlılığa yanıt olarak, Avrupa’daki her geliştirme üssünün portföyünü inceledik ve bunun sonucunda Hyenas’ı ve geliştirilmekte olan bazı duyurulmayan oyunları iptal etmeye karar verdik. Creative Assembly merkezli olmak üzere ilgili bölgedeki çeşitli grup şirketlerinde sabit giderleri azaltacağız” denildi.

Bu yıl Çıkması Beklenen Hyenas’ın Fişi Çekildi

Hyenas iptal oldu

Sega, yukarıda da bahsettiğim gibi ağırlıklı olarak Avrupa’da gerçekleştirmeyi planladığı yapısal reformlar nedeniyle 31 Mart 2024’te sona eren cari mali yıl için zarar kaydetmeyi bekliyor. Geçtiğimiz haziran ayında duyurusu yapılan Hyenas‘ın bu yıl Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4 ve PC için piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak oyun gün yüzünü göremeden dibi boyladı.

Firma, daha önceki demecinde Hyenas’ı “zorlayıcı” bir oyun olarak tanımlamıştı. Bu açıklama, projenin geleceğine dair şüpheleri artmıştı, ancak iptal kararı birçok kişi için sürpriz olsa gerek. Sega’nın çatısı altında faaliyet gösteren Birleşik Krallık merkezli Creative Assembly, bir sonraki oyunu Total War: Pharaoh‘u 11 Ekim’de piyasaya sürecek. Geçtiğimiz ağustos ayında stüdyo, yeni bir aksiyon oyununun yanı sıra başka bir proje üzerinde daha çalıştığını açıklamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.