Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung, HDR10 Plus Destekli İlk Ekranlarını Duyurdu

Samsung, yeni Q70 serisindeki ilk HDR10 Plus Oyun uyumlu ekranlarının yakında piyasaya çıkacağını duyurdu. Daha da iyisi, katılımcıların gösteri katında denemeleri için CES 2022’de olacak. The Verge tarafından bildirildiği üzere, Samsung’un 2022 Q70 QLED TV serisi, standart olarak HDR10 Plus Oyun özelliğine sahip ilk ekranlar olacak ve Redout dahil olmak üzere CES 2022 gösteri katında belirli oyunları sergileyecek.

Peki HDR10 Plus nedir ve ekranlar bundan neden faydalanıyor? Yüzey seviyesinde, HDR10’a göre daha yüksek bir tepe parlaklığı sağlayabilmesi bakımından bir gelişme. HDR10 Plus ayrıca VRR (değişken yenileme hızı) desteğine ve kablosuz denetleyicilerden gelen giriş gecikmesini ciddi şekilde azaltmak için otomatik düşük gecikme moduna sahip.

HDR10 Plus Destekleyen Oyunlar Sınırlı

HDR10 Plus

Ayrıca oyun için Samsung’un yeni Q70 ekranlarından birini kullanacaksanız aklınızda bulundurmanız gereken büyük bir uyarı var; GeForce RTX 30 serisindekiler gibi bir Nvidia ekran kartına sahip olmanız gerek. Ayrıca, Dolby Vision’da olduğu gibi formatı desteklemek için önceden programlanmış oyunlar bulmanız gerekecek. Bunun anlamı, yalnızca belirli oyunların HDR10+ Oyun formatı ile uyumlu olacağıdır. Dolby Vision’a çok benzer şekilde, ilk uyumlu oyunlar sınırlı olacak.

Parlak yeni QLED’ler ve 8K TV’lerin ardından daha güçlü TV’ler her zamankinden daha uygun fiyatlı hale geldikçe, HDR10+ Oyun ve Dolby Vision gibi formatlar doğal olarak kendilerini giderek daha fazla evde bulunacak. Daha fazla geliştirici ve yayıncı, bu resim biçimlerini daha fazla öncelik olarak görmeye başlayacak. Dolby Vision, özellikle Halo Infinite ve Gears 5 dahil olmak üzere birçok yüksek kaliteli oyunun, formatla uyumlu olduğu Xbox Series X/S’de burada şimdiden sıçramalar yaptı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.