Samsung One UI 4 Dağıtımına Başladı

Samsung Android 12 temelli One UI 4 arayüzünün dağıtımına başladı.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, mobil cihazları için Android 12 güncellemesini getirmeye başladı.

Yapılan son açıklama ile birlikte Android 12 temelli Samsung One UI 4 güncellemesi akıllı telefon modelleri için dağıtıma çıktı.

Samsung One UI 4

Samsung One UI 4 Güncellemesi Alan Modeller

Samsung bugün Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri için Android 12 temelli Samsung One UI 4 güncellemesini dağıtmaya başladı. İlk olarak Galaxy S21 modellerinin aldığı bu güncellemenin ilerleyen günlerde desteklenen Samsung modellerine de gelmesi bekleniyor. 

Samsung ilerleyen günlerde güncellemeyi diğer Galaxy S serisi modelleri ile Galaxy Note serisi modeller, Galaxy A serisi modelleri, Galaxy Z serisi modelleri ve Samsung’un tablet modellerine de getirecek. 

samsung one ui 4 dagitimina basladi 3

Samsung Türkiye’nin güncelleme sitesi olan “güncelmiyiz.com” adresinden güncelleme hakkında bir bilgi bulunmuyor ancak Samsung One UI 4 güncellemesinin ülkemizdeki Galaxy S21 modellerine 2022 başında geleceğini söyleyebiliriz. 

Google Android 12 Neler Sunuyor?

Google’ın yeni Android sürümü olan Android 12 esasında büyük yenilikler sunmuyor. Bazı iyileştirmelerle birlikte gelen Android 12 işletim sisteminde Google’ın Material You tasarım dilini görüyoruz. Yeni işletim sisteminde ayrıca sistemin güvenliği arttırılıyor. Kullanıcılar Privacy Dashboard uygulaması üzerinden kullandıkları uygulamaların bilgilerini ne sıklıkla kullandıklarına bakabiliyor.

samsung one ui 4 dagitimina basladi 4

Android 12 işletim sisteminin cihazlara yavaş yavaş gelmesi beklenirken Google ayrıca katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri için Android 12L işletim sistemini de duyurmuştu. Bu Android sistemi ile birlikte katlanabilir ekranlı telefonların Android deneyimi geliştiriliyordu. 

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol