Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung Hindistan’da 10 Milyar Dolarlık Satış Hedefliyor

Güney Koreli akıllı telefon devi Samsung, Hindistan'da 10 milyar dolarlık satış yapmayı hedefleri arasına dahil etti.

Kalabalık nüfusuyla Çin’den sonra gelen Hindistan, bu özelliğiyle dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olarak teknoloji şirketlerinin iştahını kabartmaya devam ediyor. Aralarında Samsung’un da olduğu birçok akıllı telefon üreticisi için Hindistan, en önemli pazarlar arasında yer alıyor.

Samsung Hindistanda 10 Milyon Dolarlık Satış Hedefliyor 1

Güney Koreli Samsung, Hindistan pazarında en çok Çinli markalarla rekabet ediyor. Pazardaki konumunu sürekli olarak iyileştirmeye çalışan Samsung’un 2018 yılı için hedefi ise tam 10 milyar dolarlık satış gerçekleştirmek. Geçtiğimiz yılın satış rakamlarına bakılırsa bu kesinlikle imkansız değil.

Hedef, tüm elektronik ürünleri kapsıyor

2017 yılında Samsung’un Hindistan pazarındaki tüm elektronik ürün satışından elde ettiği gelir 9 milyar dolar civarındaydı. Şirketin şimdiki hedefi ise akıllı telefon, elektronik ev aletleri ve premium televizyon modellerinin satışlarından 10 milyar dolar kazanmak.

Özellikle akıllı telefon satışları, Samsung’un tüm elektronik ürünleri arasında yüzde 60’lık bir dilim oluşturuyor. Geriye kalan yüzde 40’lık pay ise Samsung’un satışını gerçekleştirdiği bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve mikrodalga fırın gibi diğer tüketici elektroniği ürünlerine ait.

Pazar liderliği Xiaomi’de

Her ne kadar kârlılık oranı yüksek olsa da Samsung, Hindistan pastasından Çinli rakiplerine pay kaptırmaya devam ediyor. IDC şirketinin yaptığı araştırma sonucunda Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin Hindistan pazarının lideri olduğu ortaya çıkmıştı. Yeni tanıtılacak olan Galaxy S9 ve S9 Plus ile Samsung’un bu tabloyu lehine çevirip çevirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.