Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rust Çöktü Mü? Rust Sunucu Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Hayatta kalma türünün en sevilen oyunlarından Rust, zaman zaman çökme sorunları yaşayabiliyor. Peki, böyle bir problemle karşılaştığınızda ne yapabilirsiniz? Bu yazımızda, olası bir kesintide Rust'ın sunucu durumunu nasıl kontrol edebileceğinizi açıklıyoruz.

Tek hedefinizin hayatta kalmak olduğu çok oyunculu bir açık dünya oyunu olan Rust, yıllardan bu yana türünün en sevilen örnekleri arasında yer alıyor. Oyunda, uçsuz bucaksız dünyayı keşfetmeniz ve malzeme toplamanız gerekiyor. Hem vahşi doğadan hem de sizi öldürmek isteyen diğer oyunculardan korunmak için her zaman tetikte olmalısınız.

Çevrimiçi ve popüler bir oyun olması nedeniyle Rust çökme sorunu ile karşılaşabiliyor. Oyuncular, bu gibi durumlarda sorunun yalnızca kendilerine özgü mü yoksa genel sunucularla ilgili mi olduğunu merak ediyorlar. Eğer Rust’a giriş yapmakla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, oyunun sunucu durumunu kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Rust Çökme Sorunu 2022’de Sıkça Yaşanıyor

rust çökme sorunu 2022

Her giriş yapmaya çalıştığınızda Rust çöküyor ise sorun sunucu kaynaklı olabilir. Eğer PC’de oynuyorsanız, herhangi bir kesintinin olup olmadığını anlamak için Downdetector sitesini kullanabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından bildirilen raporlar aracılığıyla web sitelerindeki ve video oyunlarındaki kesintileri tespit etmenize yardımcı olan platform, bu aksaklıkların dünya çapında nerede gerçekleştiğini, kullanıcıların ne tür sorunlar yaşadığını ve daha fazlasını öğrenmenize imkan sağlar.

Eğer Rust’ı konsolda oynuyorsanız, yine Downdetector’ü kullanabilir veya Rust Console Edition Server Status web sitesine gidebilirsiniz. Buradan bölge ve platformu seçerek sunucu durumunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca açık veya kapalı olup olmadığına bakmak için arama çubuğuna belirli bir sunucunun adını da yazabilirsiniz.

Rust Çöktüyse Sunucuları Kontrol Edebilirsiniz

rust çöktü mü

Son olarak Rust çöktü ise oyunun resmi Discord sunucusuna da gidebilirsiniz. Burada, topluluktaki diğer oyuncularla iletişim kurabilir ve sorun yaşayan başkaları olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz. Rust çökme sorunu 2022‘de de yaşanmaya devam ettiği için böyle bir problemle karşılaşmanız halinde sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak oyunun güncel durumu kontrol edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.