Rust Büyümeye ve Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor

Rust durmak niyetinde değil ve dünyanın dört bir yanından birçok oyuncuyu çekmeye devam ediyor.

Rust durmak niyetinde değil ve dünyanın dört bir yanından birçok oyuncuyu çekmeye devam ediyor. Oyun, Steam‘deki bir dizi başarıyı kutluyor ve hemen öncesinde kendisi için belirlediği rekorları aşıyor.

Bir haftadan uzun bir süre önce, çok oyunculu için tasarlanmış, iyi bilinen bir hayatta kalma oyunu olan Rust‘un inanılmaz popülaritesi hakkında yazdık. Pandemi, yakın zamana kadar en güzel günlerini geride bırakan oyun için bir kurtuluş haline geldi. Bu arada, Steam’de en çok oynanan oyunların zirvesine ulaştı ve birkaç gün önceki aktif oyuncu sayısının önceki rekoru çoktan yenildi.

Geçtiğimiz günlerde aynı anda Rust oynayan 244.770 kişinin baş döndürücü sayısı hakkında bilgi verdik. Bu eşik 16 Ocak’ta aşıldı – SteamDB’de görünen istatistiklere göre, yeni en yüksek sonuç 245.243 oyuncu oldu.

blank

Yukarıdaki grafikte de görebileceğimiz gibi, son dönemde Rust‘a olan ilgi biraz azaldı. Başlık şu anda 180.000’den fazla kişi tarafından oynanmakta ve son 24 saatin aktivite kaydı 220.518 kullanıcı. Yine de, Facepunch Studios‘taki geliştiricilerin paniğe kapılmak için hiçbir nedenleri yok, çünkü şu ana kadar elde ettikleri sonuçlar hala çok etkileyici.

Rust, Among US gibi bir fenomen olmayabilir, ancak kesinlikle oyun endüstrisinin şaşırtmayı sevdiği ve her oyunun bir gecede büyük bir hit olabileceğinin bir başka kanıtı. Bazen ihtiyacınız olan tek şey biraz sabır, uygun koşullar ve biraz da şanstır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol