Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

RuneScape’ın Masaüstü Rol Yapma Oyunu Duyuruldu

Yayıncı Steamforged Games, Jagex'in popüler MMORPG oyunu RuneScape'in masa üstü uyarlamaları olan bir masaüstü rol yapma oyunu duyurdu.

RuneScape‘i masaüstünde arkadaşlarınız ile yan yana oynamak ister miydiniz? Hit video oyunlarını masa üstü oyunlara dönüştürme eğilimi devam ediyor. Bunun en son örneği, bir masa oyunu ve gerçek ve sanal masa üstü rol yapma oyunları alacak olan popüler MMORPG RuneScape oldu.

Her iki proje de bu yıl piyasaya çıkacak ve Amerikan şirketi Steamforged Games tarafından hazırlanıyor. Popüler video oyunlarının masaüstü uyarlamalarını oluşturma konusunda çok fazla deneyime sahip. Daha önce Resident Evil: The Board Game, Devil May Cry: The Bloody Palace Board Game, Horizon Zero Dawn: The Board Game, Monster Hunter World: The Board Game veya Dark Souls: The Board Game gibi yapımları yayınlamıştı. Devil May Cry, yayıncının tarihindeki en başarılı ürün oldu, satışları yarım milyon kopyayı aştı.

RuneScape’ın Uyarlaması D&D Sistemi Kullanacak

RuneScape

RuneScape masaüstü rol yapma oyunu piyasaya ilk kez girecek ve piyasaya sürülmesinden önce Kickstarter’da bir ön sipariş eylemi olarak da hizmet veren bir bağış toplama etkinliği yapılacak. Oyun, solo veya en fazla beş kişilik bir grup halinde oynamamızı sağlayacak. Oyuncular kahraman rolünü üstlenecek ve Gielinor ülkesinde hikaye odaklı maceralara katılacak. Bir zanaat sistemi kullanacak, karakter istatistiklerini ve ekipmanlarını geliştirecek, karakterlerle karşılaşacak ve orijinal bilgisayarın hayranları tarafından iyi bilinen birçok ünlü yerde oynayacak.

Öte yandan masaüstü rol yapma oyunu, önceden herhangi bir kitle fonlaması olmadan mağazalara çıkış yapacak. Mekaniği Dungeons & Dragons’un 5. baskısı ile uyumlu olacak olan oyun, ciltli bir kitap olarak piyasaya sürülecek. RuneScape güçlü bir marka, bu nedenle masaüstü uyarlamaları çok popüler olmalı. Oyunların duyurusunu açıklayan basın açıklamasında, 300 milyondan fazla kişinin oyunun çeşitli enkarnasyonlarını oynadığı ve toplam gelirin 1 milyar doları aştığı bildirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.