RuneScape

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

5.6

Kullanıcı

Runescape, 117’nin Modunu Kapatarak Protestolara Yol Açtı

Mod yaratıcısı, Runelite HD’yi yapmak için son iki yılda 2.000 saat harcadıklarını, ancak yakın zaman Jadex tarafından kapanması yönünde mesaj aldığını belirtti.

Geliştiricisi Jadex, Old School Runescape’in popüler açık kaynaklı istemcisinin hayran yapımı bir HD modu olan Runelite HD’ye, proje başlamak üzereyken son verdi. 11. Saat hamlesi, Jadex’in kararını kınayan ve diğer MMO’lara geçeceklerini söyleyen bazı Runescape hayranları artmayı başladı.

Runelite HD geliştiricisi “117” Salı günü Reddit’te Jadex’ten aldığı mesajı paylaştı. Daha sonra resmi blog hesabından bu mesaj doğrulandı. Jadex, “Dün bilinen HD projelerinin geliştiricileriyle temasa geçtik ve projesini durdurmasını istedik, çünkü bu zaten bizim doğrudan üzerinde çalıştığımız bir alan. Henüz deneme aşamasını için oldukça erken fakat hızla ilerlemeye devam ediyoruz.” Açıklamasını yaptı.

Runescape

Runescape Geliştiricisi ile Mod Geliştiricisi Arasındaki Gerginlik

Jadex 117’ye şu şekilde yazdı. “Doğal olarak bu OSR’in görünüşünü değiştirmeyi amaçlayan hayran liderliğindeki herhangi bir projenin kendi planlarımız ile çeliştiği anlamına geliyor. Görünüm başta olmak üzere resmi değişikliklerimizin oyun içerisindeki tek güncellemeler olmasını istiyoruz. Umarı ekibimizin bu güncellemeyi oldukça ciddiye aldığı sizleri heyecanlandıran bir konudur. Bu yetkinin bizde olduğunu gösterse de senden kişisel projeni sonlandırmanı rica etmem gerekiyor.”

117 ise Reddit’de “Jadex konusunda hayal kırıklığına uğradım ve bu uzun süren çalışmamı sizlerle paylaşamadığım için çok üzgünüm” Dedi

Runescape’nin Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol