Rules of Survival Başlangıç Rehberi

Rules of Survival isimli mobil Battle Royale oyununda işinize yarayacak bir çok bilgi öğreneceksiniz.

Rules of Survival isimli oyunumuz 2017 yılında Android ve iOS cihazlar için çıkmıştı. Sonra bu oyun bilgisayarlara da geldi ve bir çok kişi tarafından oynanıyor. PUBG’ye benzer bir Battle Royale oyunu olarak geçen Rules of Survival’da tabi ki bazı farklılıklar mevcut. Ama oyun içinde yapmanız gerekenlerin çoğu hemen hemen aynı.

Rules of Survival başlangıç rehberi ile özellikle oyuna yeni başlayanların işine yarayacak bilgiler hazırladık. Bu konu oyunda bulunan bazı farklılıkların neden olabileceği kafa karışıklıklarını giderecek, ayrıca oyun içinde işinize yarayacak bir çok ipucu da sunacaktır. Hazırsanız konumuza geçelim ve ne gibi bilgiler var görelim.

rules of survival baslangic rehberi 2

Rules of Survival Başlangıç Rehberi

Oyuna yine bir uçakta başlıyoruz. Uçaktan atlayarak yere iniyoruz ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Adada son kalan kişi yine oyunu kazanıyor. Oyunda PUBG’de olduğu gibi modlar bulunuyor. Yani tek kişilik oyun modu, çift kişilik oyun modu ve 4 kişilik oyun modu. Seçimi yaptıktan sonra 120 kişinin bulunduğu uçağa yerleştiriliyorsunuz. Sizlere tavsiyem eğer oyunda yeniyseniz haritanın biraz uçlarına doğru inmek olacaktır. Uç dediysem tabi ki çok uç değil tek tük binaların olduğu yerler anlamında söylüyorum. Ne kadar az insanla karşılaşırsanız o kadar iyi olacaktır.

Ganimet

Oyunda en önemli şey, haritaya iner inmez kendimiz donatmaktır. Bu oyunda kendinizi donatabileceğiniz malzemelerin çoğu genelde evlerin ve binaların içinde bulunuyor. Bu yüzden inerken direkt olarak evlerin ve binaların yanına inmeye çalışın ki zaman kaybetmeyin. Ne kadar kısa sürede silah zırh ve malzeme bulursanız hayatta kalma şansınız o kadar artacaktır. Özellikle bunu fazla oyuncuların olmadığı yerlerde yapmak sizler için daha iyi olacaktır.

Hareket

Oyunda sürekli hareket halinde olmalısınız. Örneğin bir yerde malzeme alıyorsunuz diyelim. Böyle durumlarda yere çömelerek işinizi halledin. Herhangi bir durumda da sabit kalmamaya çalışın. Sabit kalmak sizi kolay hedef yapacaktır. Tabi ki bir yandan da haritayı kontrol edin. Çünkü oyunda zaman geçtikçe alan daralmaktadır. Her zaman güvenli bölge içinde olmaya özen gösterin. Hele ki açık alanlarda sakın sabit kalmayın. Bu yüzden hareket edip siper alabileceğiniz yerlere yakın olmaya çalışın.

Envanter

Oyunda envanterinizi de kontrol etmekte fayda olacaktır. Aldığınız her eşya bu envanterin içinde saklanır. Ama envanteriniz sınırsız eşya almıyor ne yazık ki. Envanterinizin bir sınırı bulunuyor. Bu yüzden olabildiğince yararlı eşyaları tutmaya çalışın. İşinize yaramayacak eşyaları alarak gereksiz yer işgal etmeyin. Öncelikleriniz silahlar mermiler olmalı. Ayrıca sağlık malzemelerini de unutmamak gerekiyor. Bu ikisi önceliğiniz olsun.

Çatışmalar

Oyunda herkes çatışmaya girecektir. Bu yüzden her an hazır ve dikkatli olmalısınız. Baktınız bir yerden size ateş edildi ve düşmanı göremediniz. Hemen siper alacak bir yere geçin ve pusulaya haritaya bakın. Düşmanın nereden ateş ettiğini buradan görebilirsiniz. Bu oyunda amaç hayatta kalmak olduğundan öncelikle kendimizi güvene almalıyız. Sonra hazırsa çatışabiliriz. Oyunda yeni olanlar fazla çatışmalara girmezlerse iyi olacaktır. Bu yüzden çoğunlukla güvenli şekilde takılmaya odaklanabilirsiniz. Çatışmada bir diğer önemli şey de düşmanları kafadan vurursanız daha çok hasar alacaklarıdır. Bu yüzden buna da özen gösterin.

Diğer Taktikler

Ev ya da bina içine girdiğinizde bir kapıyı açtığınızda o kapıyı tekrar kapatın. Neden mi? Eğer arkanızdan biri geliyorsa o kapıyı açmak zorunda kalacak ve sizde kapı sesini duyacaksınız. Bu sayede zaman kazanıp düşmanı indirmek için hazır olabilirsiniz. Diğer bir şey ise pusmaktan çekinmeyin. Bu oyunda genelde çoğu kişi bina ev ya da pusmak için uygun nereler varsa pusuyorlar. Özellikle oyunun sonlarına doğru bu durum bir hayli artıyor. Bu yüzden sizde pusun. Eğer arkadaşlarınız ile oynuyorsanız sesli bir iletişim programı kullanın ve sürekli birbirinize bilgi verin.

Rules of Survival rehberimizin sonuna geldik. Bu bilgiler ile birlikte oyunu bol bol oynarsanız oyunda başarılı olursunuz hiç merak etmeyin. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol