RTX 3000 Super Serisi Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Yenilenen GeForce RTX 3000 SUPER ekran kartı serisi ve TSMC N5 teknolojisine dayalı yeni nesil RTX 4000 ile ilgili daha fazla sızıntı ortaya çıktı.

Twitter kullanıcısı Greymon55, olası RTX 3000 SUPER ekran kartı serisinin çıkış tarihleri hakkında bilgi verdi. Ona göre bu seri, 2021’in sonu veya 2022’nin başında çıkış yapacak. Aynı kişi, yeni nesil Nvidia çipleri olan Ada Lovelace hakkında da yazdı. Sızıntı yapan kişi tarafından önümüzdeki yıl ekim ayı için çıkış tarihi belirlenen RTX 4000 kartlarından bahsediyoruz. Tabii ki, bunların sadece sızıntı olduğunun altını çizelim.

RTX 3000 Super

RTX 3000 SUPER Serisi Mobil Versiyonları Ne Zaman?

RTX 3000 SUPER ekran kartlarının mobil versiyonu, 2022’nin başlarında, hatta muhtemelen biraz daha erken piyasaya çıkacaktı. RTX hattının yenilenmesi, Ampere Refresh adı verilen altında gerçekleşecek. Yeni modeller, adında SUPER kelimesi olmadan benzerlerinden yüzde 5 ila yüzde 10 daha hızlı olacak. Yani RedGamingTech kanalından bir içerik üreticisi bu şekilde iddialarda bulundu.

Örneğin, iddia edilen RTX 3090 SUPER büyük olasılıkla, yalnızca daha fazla çekirdek ve daha fazla bellek ve ayrıca optimize edilmiş performans ile GA-102 yongasını temel alacak. Bu, masaüstü kartları için de geçerli olacak. Mobil kartlar söz konusu olduğunda, söylentiye göre GA-103 GPU kullanacak.

RTX 3000 Super

RTX 4000 Serisi Ne Alemde?

RTX 4000 hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarından kopite7kimi, TSMC N5 teknolojisini kullanan yeni nesil kartlar hakkında yazdı. Bununla birlikte, çıkış tarihlerinin onaylanmasını beklemek zorundayız ancak sızıntıların çoğu zaman doğru çıktığını da biliyoruz.

AMD, Radeon 7000 serisini Nvidia’nın yeni nesil Lovelace’ı ile benzer bir zamanda göstermeye çalışabilir ancak bundan önce bile Intel’in Arc Alchemist yüksek performanslı ekran kartlarını göreceğiz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol