PS3 Emülatörü RPCS3’ün En Güncel Sürümü Yayınlandı

PS3 Emülatörü RPCS3'ün güncel sürümü ile birçok oyundaki çeşitli grafik hataları düzeltildi.

RPCS3 ekibi, muhteşem Playstation 3 emülatörünün yeni bir sürümünü yayınladı. Ekibe göre, bu son sürüm Uncharted 2-3, The Last of Us ve Ratchet & Clank oyunları için grafiksel düzeltmeler getirdi. Artık oyunları daha yüksek kalitede deneyimleyebileceksiniz.

Daha fazla ayrıntıya giren RPCS3 ekibi, birçok Insomniac oyununda bozuk ışıklandırmayı düzelten emülatörün, anında mod oluşturma ve doğrusal küp eşlem kod çözme özelliğini geliştirdi. Bu aynı zamanda Naughty Dog oyunlarındaki dinamik gölgeleri ve bir avuç başka oyundaki hataları da düzeltti.

RPCS3

Ek olarak emülatörün sıkı bir takipçisi olan illusion, Tools of Destruction, Quest for Booty ve A Crack in Time’daki kare hızlarını kaldırmak için yamalar oluşturmakla meşguldü. Ratchet and Clank için VBlank’ı arttırma yöntemleri paylaşıldı. VBlank’i artırarak, çerçeve sınırını kendi başınıza kaldırabilirsiniz ve oyun içi çerçeve sınırı olmadan tüm serinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca eçtiğimiz birkaç ay içinde, lider grafik geliştiricisi kd-11, RPCS3’ün ekran kartı doğruluğunu iyileştiren bir dizi değişiklik yaptı ve bu, God of War 3, In Famous 2, Dante’s Inferno, The Darkness ve daha fazlasında görülenler de dahil olmak üzere birçok grafik sorununu düzeltti.

RPCS3 ile AMD FSR Teknolojisi

RPCS3

RPCS3, AMD’nin FidelityFX Süper Çözünürlük yükseltme teknolojisini uygulayan ilk emülatör olma ünvanını da kazandı. Emülatörün, maksimum netlik için PlayStation 3 oyunlarını sayısal olarak yükseltmek ve yerel çözünürlük ölçeklendirmesiyle çalışmayan belirli oyunlar için AMD FSR kullandığını belirtelim.

RPCS 3’ün en son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol