Roblox Sermayesini 2.4 Milyar Dolara Arttırdı!

Roblox neredeyse Minecraft'ı dahi geçecek.

Finansal veri şirketi PitchBook bugün başarılı online oyun Roblox’a dair önemli ve ilgi çekici bilgiler yayınladı. Buna göre oyun 150 milyon dolar daha sermaye arttırımına gitti ve toplamda 2.4 milyar dolar bandına yükseldi. Böylece en büyük rakibi Minecraft’ın değerine de ulaştı.

Mojang tarafından hazırlanan ve uzun yıllardır büyük ilgiyle oynanan, dünyanın en popüler oyunlarından birisi olarak kabul edilen Minecraft’ı Microsoft satın almıştı. Mojang’ı bünyesine katan Microsoft bu satın alım karşılığında 2014 yılında 2.5 milyar dolar ücret ödemişti. Açıkçası Roblox’un da kısa süre içinde bu noktaya gelmesi şaşırtıcı bir gelişme.

Roblox free to play bir oyun ve oyuncuların kendi dünyalarını, kendi mini oyunlarını yaratmasına imkan tanıyor. Sandbox yapıdaki oyunda kullanıcı tarafından yaratılan bir dünya bulunuyor ve böylece kullanıcı tabanı da ilk çıktığı tarihten bu yana giderek büyüyor. Roblox bu yönüyle oyunculara bolca özgürlük sunuyor.

Roblox’un şu anda tüm platformlarda aylık 60 milyonun üzerinde aktif kullanıcı sayısı var ve gelecekte de bu pozitif durum devam edeceğe benziyor.

1 Yorum

  1. güzel

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol