Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Roblox’un Hisse Değerleri Önemli Ölçüde Düştü

Aynı adlı oyundan sorumlu şirket olan Roblox, hisselerin bu çeyrekte önemli ölçüde düştüğünü bildirdi.

Reuters tarafından bildirildiği üzere, Roblox‘un şirketin üç aylık hedeflerini kaçırdığını açıklamasının ardından hisseler yüzde 13 düştü. Oyun geçen yıl halka açıldığında şirket, oyun platformunda 10 milyar saatten fazla zaman harcayan yaklaşık 50 milyon aktif kullanıcı bildirdi. Oyun, geçen yılın Kasım ayında Activision Blizzard’ı geride bırakarak ABD’deki en değerli oyun şirketi oldu.

Şirket bu çeyrekte hala yüzde 20’lik bir artış gördü; Ne yazık ki bu, tahminlerinin 2 milyon dolar altına düştü. Bu, kullanıcıların oyun içi para birimi “Robux” için harcadıkları para miktarının yüzde 83 artarak neredeyse 570 milyon dolara yükselmesine rağmen gerçekleşti. Oyuncuların harcadığı para artarken, değerlerin düşmesi şaşkınlık yarattı.

Roblox’ta Metaverse Etkinlikleri Arttı

Roblox

Analistler, COVID-19 pandemisi geliştikçe, Roblox’un hedef tüketicisi olan çocukların, içeride oyun oynamak yerine dışarıda vakit geçirme olasılığının daha yüksek olduğunu öne sürdü. Oyun, bir dizi metaverse temalı etkinlikle oyuncuları platformda kalmaya teşvik etmeye çalışıyor. Son zamanlarda, DJ David Guetta oyun içinde performans sergiledi. Geçen yılın sonlarında Paris Hilton, performans gösterdiği bir Paris World etkinliğine de ev sahipliği yaptı.

Roblox, geçtiğimiz yıl seyircinin büyük oranda çocukların olduğu oyununda borsa tarzı bir ticaret sistemi oluşturduğu için eleştirilere hedef olmuştu. Robux para birimi oyun içinde gerçek paraya geri çevrilemezken, bu, oyun dışında Roblox tarafından düzenlenmeyen karaborsa sitelerinde yapılabiliyor. Son çeyrekte Robux’a harcanan para miktarı, oyun içi para biriminin şirketin ana gelir kaynaklarından biri olduğunu da gözler önüne serdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.