Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Roblox’un Grafikleri ve Fizikleri Tamamen Yenilendi

Günlük kullanıcı tabanı kabaca İspanya nüfusu kadar olan sanal cep dünyalarından oluşan bir sosyal ağ olan Roblox, 13 yaş ve altı çocuklar arasında inanılmaz derecede popüler ve çoğunlukla basit oyun ve bloklu ortamların ötesini göremeyen yetişkinler için gizemli bir konumda.

Bahsettiğimiz bloklu ortamların temeli ise malzemeler olarak adlandırılıyor. Ağaçlar için ahşap, sokaklar için beton ve binalar için tuğla gibi şeyler diyebiliriz. Bugün, Roblox bu malzemelerin daha gerçekçi görünmesini ve hareket etmesini sağlamak için bir güncelleme yayınladı. Böylece kum daha çok kum gibi görünecek ve çeşitli şeyler kuma gömülebilecek.

Roblox’un Yenilenen Görünümü

Roblox
Güncelleme öncesi bir mekan.
Roblox
Güncelleme sonrası aynı mekan.

Değişiklikler, Roblox’un pano genelinde görsel doğruluğunu iyileştirme misyonunun bir parçası ve bugünden itibaren tüm geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Poligonal alışveriş merkezlerinde ve cinayet gizemi simülasyonlarında vakit geçiren bir nesil büyüdükçe, oyunun yapımcısı da onlarla birlikte büyümenin derdine düşmüş durumda.

Roblox bu amaçla geliştirilmiş aydınlatma, uzamsal sesli sohbet ve daha gerçekçi avatarlar sundu ve artık şirket, geliştiricilerin bilinen oyunları ve sosyal alanları oluşturmak için kullandığı görsel araç setinin temel özelliklerini elden geçirdi. Görsel güncellemelerin yanı sıra oyun, yeni bir “materyal yöneticisi” menüsü aracılığıyla özel malzemeler oluşturmak için bir araç da ekledi.

Bunun yanı sıra fizik kuralları da tamamen yenilendi. Örneğin artık yanan bir kibrit ahşap alana düştüğü zaman yangın yayılmaya başlayacak. Tabii bu güncellemeleri görmeniz için oynadığınız oyunun geliştiricilerinin de bu yenilenen malzemeleri kullanması gerekecek.

Roblox

Roblox

Zamanla, oyunun dokularını ve avatarlarını daha gerçekçi hale getirme kararı, platformdaki markalar için de çok önemli olacak. Bir sürü sanal ürün satmaya çalışıyorsanız, bu giyilebilir cihazları ve bunların sergilendiği alanları görsel olarak ilginç ve birbirinden farklı hale getirmek çok önemli.

Gucci ve Vans’tan Ralph Lauren ve Nike’a kadar, Roblox’ta genç kullanıcılara hitap etmek için sıralanmış lüks markalar mevcut ancak daha fazla görsel aslına uygunluk bu alışverişlerin popülaritesine yardımcı olacak.

Oyun, bir sürü şey inşa etmek için bir yer ve eğer oyunu denemek isterseniz, oyunun grafikleri artık gerçeğe biraz daha yakın görünecek ve nesneler birbirleriyle daha da gerçek yollarla etkileşime girecek ancak düz grafikleri daha çok seviyorsanız, şimdilik onlar da oyunda kalmaya devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.