Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

RimWorld Konsollara Geliyor: İşte Çıkış Tarihi

Koloni simülatörü RimWorld, PS4 ve Xbox One'a çıkış yapacak. Konsol sürümü 29 Temmuz'da yayınlanacak ve konsollarda Royalty DLC ile birlikte satılacak.

RimWorld, 29 Temmuz’da PS4 ve Xbox One’a çıkış yapacak. Türkçe dil desteğine sahip olan oyunun ön siparişleri de başladı. Steam‘de 57 TL karşılığında yerel fiyatlandırma ile satın alabileceğiniz oyunun konsol sürümleri maalesef 575 TL olarak açıklandı.

RimWorld: Console Edition‘ın resmi web sitesindeki SSS sayfasına göre, temel oyunun yanı sıra stüdyo yalnızca Royalty DLC’sini yayınlayacak. Oyunun diğer genişletme paketi olan Ideology‘nin konsollarda ne zaman çıkacağına dair bir bilgi yok. Stüdyo bu kararı, konsollar için kullanıcı arayüzünün ne kadar değiştirilmesi gerektiği nedeniyle aldığını belirtti.

RimWorld: Console Edition Fiyatı Üzdü

RimWorld

Oyun, zamanının çoğunu PC’de geçirdiğinden, oyunun tüm ek paketleri, fare ve klavye ile kolayca gezinilebilen, ancak bir denetleyicide sorun yaratabilecek yeni pencerelerden yoğun bir şekilde yararlanan bir yapıya sahip. Royalty DLC, tek başına da satın alınabilecek ve lansman gününde mevcut olan Digital Deluxe sürümünün bir parçası olacak.

Ayrıca piyasaya sürüldüğünde oyun modları için destek olmayacak ancak stüdyo gelecekte konsol sürümüne mod getirme olasılıklarını araştırdığını belirtti. Bunun yanı sıra Royalty DLC ile birlikte yayınlanan Deluxe Edition fiyatının dudak uçuklatan boyutta olduğunu da söyleyelim. Günümüzde AAA yapımların 500 TL seviyesine dayandığını biliyoruz ancak bağımsız bir yapımın bu yerel fiyatlandırma politikası Türk oyuncuları üzdü.

  • RimWorld: Console Edition – 575 TL
  • RimWorld: Console Edition Digital Deluxe – 800 TL
YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.