Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil Davası Nihayet Sonuçlandı

Japon geliştirici Capcom'un, sanatçı Judy A. Juracek'in resimlerini Resident Evil 4 gibi oyunlarda kullandığını iddia eden Judy A. Juracek arasında devam eden dava çözüldü.

Japon geliştirici Capcom‘un, sanatçı Judy A. Juracek‘in resimlerini Resident Evil 4 gibi oyunlarda kullandığını iddia eden Judy A. Juracek arasında devam eden dava çözüldü.

Hukuk firması St Onge Steward Johnston ve Reeds LLC tarafından dün yayınlanan bir bildiride Bayan Juracek’in fotoğraflarının Capcom’un oyunlarında kullanıldığı iddiasıyla ilgili yaşanan anlaşmazlığı dostane bir şekilde çözdüğünü yazdı. Yazıda Capcom ve Juracek arasında verilen karar hakkında kamuya açık başka bir ayrıntı bulunmuyor.

Resident Evil’da Çalıntı Görüntüler Mevcut

Resident Evil 4

Juracek, Capcom’un ‘Surfaces’ kitabından en az 80 fotoğrafı lisanssız olarak 200’den fazla kez kullandığını iddia etmişti. Bundan dolayı da Capcom’a karşı bu dava ilk olarak Haziran 2021’de açılmıştı. Juracek’in Capcom’un yasa dışı bir şekilde kullandığını iddia ettiği görüntüler listesine, ikonik Resident Evil 4 kırık cam logosu da dahildi.

Capcom’un 2021’de kopyalama yaptığı için eleştiri aldığı tek zaman bu değil. Resident Evil Village‘ın mayıs ayında vizyona girmesinin ardından Hollandalı yönetmen Richard Raaphorst, geliştiriciyi canavar tasarımlarını çalmakla suçlamıştı.

residentevil4lawsuitJudyAJuracekcapcom

Raaphorst’a göre, Heisenberg’in fabrikasında bulunan Sturm patronu, 2013 korku filmi Frankenstein’s Army için yarattığı bir canavarın “bire bir” kopyasıydı. O sırada Eurogamer’a konuşan Raaphorst, “İlk başta sinirlendim. Sonra gurur duydum. Şu an ise tüm tepkileri görüyorum ve tekrar sinirlenip hakarete uğramış hissediyorum.” diye açıklama yapmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.