Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil 4 Remake PlayStation 4’e Geliyor!

Capcom, heyecanla beklenen Resident Evil 4 Remake'in PlayStation 4 için de piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Capcom, TGS 2022 Online Program sırasında Resident Evil 4 Remake‘in mevcut nesil konsollar ve PC’nin yanı sıra PlayStation 4 için de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Şirket, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Resident Evil Showcase sırasında oyun hakkındaki ayrıntıları paylaşacağını açıkladı.

Bu yılın başlarında duyurulan RE4 remake, 24 Mart 2023‘te PS5, Xbox Series X|S, PS4 ve Steam üzerinden PC için çıkacak. Oyun ayrıca PlayStation VR2’yi de destekleyecek. Capcom’a göre orijinal oyunun özü korunacak. Günümüz sistemlerine göre modernize edilen yapım, yeniden tasarlanmış bir hikayeye ve ayrıntılı grafiklere sahip olacak.

Resident Evil 4 Remake PS4 İçin de Geliştiriliyor

resident evil 4 remake ps4

Başlangıçta Osaka merkezli M-Two tarafından geliştirilen, ancak daha sonra Capcom Division 1 tarafından devralınan proje, 2018’den bu yana geliştiriliyor. “Sonunda Resident Evil 4 hakkında konuşabildiğimiz için heyecanlıyız!” diyen Capcom yapımcısı Edvin Edso, 2015’teki orijinal oyunun Resident Evil serisinde devrim yarattığını ve gelecekteki oyunlar için standardı belirlediğini söyledi.

Resident Evil 4 Remake’in orijinal oyunun özünü koruyacağını belirten Edso, “2023’e uygun bir hayatta kalma-korku deneyimi yaratmak için yüksek kalitede bir oyun geliştiriyoruz. Hayranlara hem tanıdık hem de yeni hissettirecek. Aksiyon, kurgu, hikaye ve çekim gibi öğeleri yeni bir oyun stiliyle birleştiriyoruz” dedi.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.