Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil 3 Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

İkinci oyunun yeniden yapımı kadar başarılı sayılmasa da oyuncular tarafından beğenilen Resident Evil 3'ün Türkçe yaması çıktı. Oyunu nasıl Türkçeleştireceğinizi adım adım anlattık.

Resident Evil 3 Türkçe yama çok hızlı bir şekilde kullanıcılarla buluştu. Oyunun kısa yapısı nedeniyle, gönüllü çevirmen reasoN hızlıca oyunu dilimize kazandırdı. Daha öncelerinde Resident Evil Village, It Takes Two ve Kena: Bridge of Spirits gibi oyunlarında çeviri çalışmalarını yöneten bu ismin, çevirilerinin oldukça kaliteli olduğunu da belirtelim.

Resident Evil 3, ikonik hayatta kalma korku oyunu RE 3: Nemesis‘in kapsamlı bir yeniden yapımı. Bu oyunu deneyimlemek istiyorsanız, Türkçe eklentisini kurmayı unutmayın. Resident Evil 3 Türkçe yama nasıl yapılır, adım adım anlattık, lafı fazla uzatmadan yama kurulum rehberimize geçelim.

Resident Evil 3 Türkçe Yama Kurulumu

Resident Evil 3 Türkçe Yama
 • Öncelikle Resident Evil 3 Türkçe yama dosyasını bu bağlantıya tıklayarak indirin.
 • İndirdiğiniz arşiv içerisindeki dosyaların hepsini masaüstüne çıkartın.
 • Ardından “Kurulum Dosyası” içerisindeki Modmanager.exe‘yi çalıştırın.
 • Programı açtıktan sonra “Choose Game” kısmından Resident Evil 3 Remake‘i seçin.
 • Daha sonra “Define Path Game” kısmından oyunun kurulu olduğu klasörün içerisindeki RE3.exe‘yi seçin.
 • Artından “Kurulum Dosyası” içerisindeki “Games” klasörünü açın ve RE3R klasörüne girin.
 • Buradaki “Mods” klasörünün içerisine girin ve indirdiğiniz “RE3 Remake – Türkçe Yama.rar” isimli arşivi direkt olarak buraya atın. İçindekileri değil, rar dosyasının kendisini buraya atacaksınız.
 • Programı tekrar açın ve “Refresh Mod List” seçeneğine tıklayın. Yanda “Türkçe Yama” isimli bir seçenek açılacak, onu aktif hale getirin.
 • Tebrikler, Resident Evil 3 Türkçe yama kurulumu tamamlandı. Artık “Launch Game” diyerek oyuna giriş yapabilirsiniz. Altyazıları açmayı unutmayın!

Yukarıdaki adımları izlediğiniz taktirde sorunsuz bir şekilde oyunu Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Herhangi bir yerde sorun çıktığı taktirde, adımların hepsini kontrol ederek baştan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yama oyunun İngilizce sürümüne göre çevrildi ve oyunun tüm sürümleri ile uyumlu olarak hazırlandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. dbdb

  Merhaba, verdiğiniz adımları izledim; ama mod list sayfasına girdiğimde uygun mod bulunamadı gibi bir hata veriyor. Çünkü oyunun güncel adı RE3 ama listede seçtiğimiz içim RE3 Remake hata bundan dolayı olabilir mi ? Asla olmuyor.

  0
  0
  Cevap
  • Mert Doğan

   Steam’den oyunun sürümünü ‘non-rtx’ sürüm olarak bir önceki versiyona alarak deneyebilir misiniz?

   0
   0
   Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.