Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Remedy, Çok Oyunculu Kestrel Projesini İptal Etti

Remedy, mevcut serilerine odaklanmak için Kestrel kod adlı çok oyunculu oyun projesinin iptal edildiğini duyurdu.

Control ve Alan Wake’in arkasındaki Finlandiyalı video oyun geliştiricisi Remedy Entertainment, bir süredir üzerinde çalıştığı Kestrel kod adlı çok oyunculu oyunu iptal ettiğini açıkladı. Mevcut serilere odaklanmak için böyle bir karar aldıklarını belirten stüdyo, fişi çekilen projenin küçük bir ekip tarafından yürütüldüğünü ve erken konsept aşamasında olduğunu aktardı.

Daha önce Vanguard olarak bilinen ve oynaması ücretsiz model yerine premium bir çok oyunculu oyun olacağı açıklanan Kestrel, ilk olarak Kasım 2023’te duyurulmuştu. Proje, Tencent ve Remedy tarafından ortaklaşa finanse ediliyordu. 2021 yılında Remedy’nin yüzde 3,8 hissesini satın alan Çinli firma, bu oranı geçtiğimiz ay yüzde 14’e yükseltti.

Remedy, Kestrel Kod Adlı Projesinin Fişini Çekti

remedy kestrel

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Remedy’nin CEO’su Tero Virtala, “Codename Kestrel erken dönemde umut vaat ediyordu, ancak proje henüz erken konsept aşamasındaydı. Diğer projelerimiz iyi ilerledi ve geliştirmenin sonraki aşamalarına geçiyor ve onlara odaklanmayı artırmak bize fayda sağlıyor” dedi.

Kestrel ekibinin yapım süreci devam eden diğer projelere kaydırılacağını belirten Virtala, bunun ilgili oyunların daha iyi bir şekilde ilerlemeye devam etmesini sağlayacağını vurguladı. Şubat ayında Remedy Entertainment, geliştiriciliğini üstlendiği Control serisinin tüm haklarını yayıncı 505 Games’ten yaklaşık 17 milyon euro karşılığında satın saldı. Böylece sevilen IP’nin yayın, dağıtım ve pazarlama hakları tamamıyla şirkete geçmiş oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.