Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Reddit’te Ücretli API Dönemi Başladı

Reddit, devasa bilgi kaynaklarını paraya dönüştürmek için ücretli API sistemine geçiş yapacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Reddit, yakın zamanda platformun verileri etrafında sürdürülebilir ve sağlıklı bir ekosistemi desteklemeyi amaçlayan API ve geliştirici şartlarında güncellemeler duyurdu. Bu, son 18 yıla yayılan en büyük çevrimiçi insandan insana konuşma rezervlerinden birine ev sahipliği yaptığı için platform için çok önemli bir hareket.

Güncellemeler, daha yüksek kullanım limitleri ve daha geniş kullanım hakları gerektiren üçüncü taraflar için yeni bir premium abonelik içerirken, Reddit Data API makul ve uygun kullanım durumları için açık olmaya devam edecek. Şirketin amacı, geliştiricilerin platform tarafından desteklenen kullanıcılar ve moderatörler için harika ürünler oluşturmasını sağlamak olacak.

Reddit’in Yeni API Sistemi ve Moderatör Araçları

Reddit'te Ücretli API Dönemi Başladı

Ayrıca Data API, yıllar içinde moderasyonu kolaylaştıran araçlar ve kullanıcıların en sevdikleri konularda güncel kalmalarına yardımcı olan yardımcı programlar dahil olmak üzere binlerce uygulama alacak. Topluluklarına karşı muazzam sorumluluğu olan bir platform olarak şirket, içeriğinin koruyucusu olmaya ve verilerinin sorumlu bir şekilde kullanılmasını sağlamaya kendini adayacak.

Güncellemeler ayrıca platformun iOS ve Android uygulamaları için yeni yerel moderatör araçlarını da içerecek. Bu araçlar, moderatör yeteneklerini genişletecek ve bir alt dizindeki bir topluluk üyesinin geçmişine bağlam vermelerine, topluluk üyeleri ve ziyaretçiler için beklentiler belirlemelerine ve mod sırası içeriğinin filtrelenmiş sürümlerini görüntülemelerine izin verecek.

Önümüzdeki aylarda Reddit ayrıca yerel mod için Mod Mail oluşturmaya ve temel mod eylem iş akışlarında iyileştirmeler uygulamaya öncelik verecek. Şirket, geliştiricilerin çalışmalarını yol gösterici ilkeleri ve topluluk değerleriyle uyumlu hale getirmek için geliştirici şartlarını güncelledi ve bunların anlaşılmasını kolaylaştırdı.

Reddit’in Devasa Bilgi Rezervleri Şirket İçin Bir Altın Madeni olacak

Reddit'te Ücretli API Dönemi Başladı

Geliştirici Koşulları adı verilen yeni geliştirici koşulları ile şirketin geliştiricilere lisansı, uygulama inceleme süreci, geliştirici hizmetlerine ilişkin kullanım kısıtlamaları, hizmetlerindeki fikri mülkiyet hakları, feragatnameler, sorumluluk sınırlamaları dahil olmak üzere ayrı koşullardan ortak hükümleri, hakları ve kısıtlamaları birleştirdi ve netleştirdi.

Bu güncellemelerle şirket, kullanıcılarına ve geliştiricilerine netlik ve güven sağlamayı taahhüt etmeye başladı. Bugünden itibaren çoğu geliştirici ve üçüncü taraf e-posta yoluyla bilgilendirilecek ve yeni şartlar 60 günlük bildirim süresinin ardından yürürlüğe girecek. Güncellemeler, geliştiricilerin Reddit API‘leri ve yeni ve geliştirilmiş Geliştirici Platformu dahil olmak üzere araçlarını ve hizmetlerini nasıl güvenli bir şekilde kullanabileceğini netleştirmeye yardımcı olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.