Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Red Dead Redemption 2, Nintendo Switch’ e Güvenmiyor

Nintendo Switch, oyun sektörünü ikiye ayırmış durumda. Bazı firmalar eni konsola güvenirken bazı konsollar yeni konsola çekimser yaklaşıyor. Bunda Nintendo' nun tutumuda sebep olarak gösteirlebilir.

Rockstar’ dan uzun süredir yeni bir oyun göremiyorduk. O yüzden Red Dead Redemption 2 ile ilgili haberler ortaya çıktığında ister istemez heyecanlanmıştık. İlk olarak yalnızca PlayStation 4 ve Xbox One için duyurulan Red Dead Redemption 2′ nin henüz tarihi belli olmasa da 2017 içerisinde çıkacağı açıklandı. Oyuncular bu sıralar, oyunun Nintendo Switch konsoluna çıkıp çıkmayacağı sorularını soruyorlar. Bu konu hakkında ne Nintendo’ dan ne de Rockstar Games’ ten resmi bir açıklama gelmedi.

red dead redemption

Yine de, daha önce birçok sızıntıyı bizlere aktarmış ve doğru çıkmış isim Laura Kate Dale, yaptığı bir röportajda, bu konu hakkında açıklamalar yaptı. Laura’ nın yaptığı röportajda Rockstar Games, Nintendo’ nun konsoluna ve firmasına güvenmediği için Red Dead Redemption 2′ yi Switch konsoluna çıkarmayacakmış. Bu haberlerle birlikte Laura, Nintendo’ ya güvenmeyen tek firmanın Rockstar Games olmadığını açıkladı. Blizzard’ ın da Nintendo’ ya güvenmediği, bu yüzden de Overwatch’ ı Nintendo’ nun konsolu Switch platformunda çıkarmayacakmış.

s 8880a54d87e7bea08aea146ab5ddc1106b70a94c

Laura hep kötü haber vermiyor tabi ki. Nintendo’ nun iyi anlaştığı firmalarda var. Özellikle Ubisoft. Ubisoft, Nintendo’ ya güveniyor. Üstelik, Mısır’ da geçmesini beklediğimiz yeni Assassin’s Creed oyununu da Nintendo Switch’ de yayınlayabilirmiş. Laura ate Dale’ nin söylediklerine göre, Ubisoft ve Nintendo arka planda dost firmalar. İleride, ortak projeleri de olacakmış.

Bu projeler ne zaman gün yüzüne çıkar bilmesek te, Nintendo Switch’ in akıbeti hala kesinleşemedi gibi bir şey sanırsam.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.