Realm Royale

MMOFPS
Takip Et
9.3

Mükemmel

8.5

Kullanıcı

Realm Royale Başlangıç Rehberi

İddialı oyun Realm Royale'e yeni başlayacaklara rehberimizi tavsiye ediyoruz.

Hi-Rez Studios yapımı Realm Royale adeta Fortnite ile World of Warcraft’ın karışımı gibi duran bir yapım. Türe oldukça yenilikçi bir yaklaşım katan Realm Royale ile ilgili merak edilenleri bu rehberimizde yanıtlayacağız.

Realm Royale Bir Battle Royale Oyunu mu?

Kabaca evet diyebiliriz. PUBG, Fortnite ve diğer BR oyunlarında bildiğiniz gibi gökyüzünden aşağı iniyor, çok sayıda oyuncuyla malzeme toplama yarışına giriyor ve ardından birbirinizi öldürüyorsunuz. Realm Royale’de ise planör ya da paraşüt yok fakat farklı bir iniş mekaniği var.

Yine silahlar, iksirler ve zırhlar haritaya rastgele şekilde dağıtılmış durumda. Fakat bunları sandıklardan bulmak yerine aynı zamanda kendiniz de craft edebiliyorsunuz. Realm Royale’i tek başınıza, bir arkadaşınızla ya da dört kişilik ekiple oynayabiliyorsunuz.

En İyi Realm Royale Sınıfı Hangisi?

Realm Roryale’de Warrior, Engineer, Assassin, Mage ve Hunter sınıfları yer alıyor. Her birinin kendine has pasif yetenekleri var ve bunlar oynanışı etkiliyor. Her beş sınıfın eşit zırh ve sağlık puanı kapasitesi yer alırken, seçilen perkler ise asıl püf nokta.

Warrior için ideal ilk sınıf diyebiliriz çünkü yüksek can değerine sahip ve her saniyede 5 sağlık puanı yenileyebiliyor. Öğrenme evresinde Warrior sınıfı daha avantajlı olacaktır diyebiliriz.

Engineer sınıfı ise daha çok savunma kabiliyetlerine sahip. Fakat solo şekilde oynadığınızda hedef haline geleceksiniz. Eğer dört kişi bir grup halinde oynuyorsanız Engineer mutlaka tavsiyelerimiz arasında.

İlk dakikalardan sonra daha ileriyi düşünürseniz de Mage ile Hunter harika seçiler. Mage’in fireball yeteneği ile Hunter’ın oku şu anda oldukça güçlü ve fazla hasar veriyor.

Realm Royale’de En İyi Yetenekler Neler?

Her bir sınıfta pasif perkler bulunurken, yine her birinin farklı abilityleri var ve bunlar sandıklardan alınabiliyor ve oyunda kullanılıyor. Bazıları hareket bonusu ekliyor, bazıları silahları daha hızlı değiştirmenizi sağlıyor.

Bunları taktiksel perkler gibi düşünebilirsiniz. Örneğin bir Assassin drone göndererek düşmanları açığa çıkarabiliyor ya da Ghost Walk ile kendisini hedef alınamaz konuma getirebiliyor. Engineer taret ya da savunma duvarları dikebiliyor.

Yetenekleri tek tek en iyisi, en kötüsü şeklinde sıralamamız mümkün değil çünkü hepsinie ihtiyaç duyduğunuz anlar olacaktır. Dolayısıyla en mantıklısı denemek ve size uygun olanlara karar vermek.

Realm Royale’de Nasıl Ata Binilir?

MMORPG oyunlarındaki gibi Realm Royale’de de binek sistemi var. Şu anda at ile kısıtlı olsa da eminiz ki Hi-Rez oyuna olan ilgi arttıkça yeni binekler de ekleyecektir.

Binekler ise haritada daha hızlı gidebilior ve hemen hemen heryerde kullanabiliyor. Örneğin çatışmanın ortasında mı kaldınız? Atınıza zıplayın ve hemen orayı terk edin!

Ayrıca unutmayın ki atınızın bir cooldown yani bekleme süresi var. World of Warcraft ya da diğer oyunlardaki gibi anında kullanamıyorsunuz. Ayrıca bu bir güçlendirme seçeneği de değil. Her bir maça başlarken bir binek de seçiyorsunuz.

Realm Royale’de Nasıl Forge Kullanılır?

Altın sandık bulmadıkça oyunda Legendary silahlar yapmak için Forge’a ihtiyacınız var. Bunun için bir chicken trophye ihtiyacınız olacak ve chicken trophyler de rakipleri öldürdükçe kazanılıyor. Dolayısıyla Forge’a gidip silahınızı yapmadan önce en az bir kişiyi öldürdüğünüze emin olun. Oraya vardığınızda ise silahların craft edilmesi zaman alacak ve bolca ses çıkaracak. Dolayısıyla hazırlıklı olun.

Forge’da aynı zamanda zırh ve iksirleri de öğrenebiliyorsunuz. Bir Forge bölgesini kontrol etmek de bu yüzden diğer rakiplere karşı size ve ekibinize üstünlük sağlıyor.

Realm Royale PS4, Xbox One ve Android’de Var mı?

Henüz oyun sadece PC için çıktı ve alfa aşamasında. Bu yüzden de sınırları PC ile kalıyor. Free to play olan oyun Steam’de yer alıyor ve ekran kartınızı da zorlamıyor. Menülerde BattlePass ve Shop kısımları da var. Dolayısıyla Hi-Rez oyunu ileride genişletmeyi düşünüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>