Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Razer El Konsolu Sızdırıldı

Oyunculara yönelik ürünleri ile tanınan Razer’ın el konsolu sızdırıldı.

Yarı iletken üreticisi Qualcomm’un kısa süre içerisinde duyurusu yapması beklenen Snapdragon G3X işlemcisinden güç alacak ilk ürünler belli olmaya başladı.

Oyuncu odaklı ürünleri ile bilinen Razer el konsolu Qualcomm’un Snapdragon G3X işlemcisinden güç alacak.

Razer El Konsolu

Razer El Konsolu Pazarına Giriyor

Razer el konsolu VideoCardz tarafından sızdırıldı. Sızdırılan görsellere bakıldığında Razer el konsolunu “Snapdragon G3X El Tipi Geliştirici Kiti” olarak adlandırıyor. Razer’ın el konsolunun öncelikle yazılım geliştiricilerin ve üreticilerin Qualcomm’un mobil oyun teknolojisinden güç alan mobil oyunlar geliştirmesine yardımcı olacağı söyleniyor. Bu nedenle Razer’ın el konsolu son kullanıcılarla buluşmayabilir.

razer el konsolu sizdirildi 3

Razer’ın el konsolunun özelliklerine gelecek olursak, USB-C üzerinden DisplayPort desteği, 6.000 mAh kapasiteli batarya, 1080p destekli kamera ve “inanılmaz ergonomi ve dokunma deneyimi” bulunuyor. Ekran boyutu bilinmiyor olsa da ekranın 120 Hz ekran yenileme hızı ve HDR desteği sunacağı görülüyor. VideoCardz ayrıca konsolun Wi-Fi desteği, 5G mmWave, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 desteğinin yanında xCloud gibi bulut tabanlı oyun akış platformlarına destek vereceğini belirtiyor.

razer el konsolu sizdirildi 4

Razer konsolu yanında, Qualcomm’un yeni amiral gemi işlemcisi olacak olan Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin detayları da paylaşıldı. İşlemci önceki nesillere göre yüzde 20 daha hızlı olacak ve yüzde 30 daha az güç tüketecek. İşlemcinin 4 nm fabrikasyon süreci ile üretileceği de ortaya çıkan bilgiler arasında.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.