Qualcomm, Snapdragon Markasını Güncelleyecek

Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nde neler göreceğiz? Şirket artık işlemcilerini farklı bir biçimde isimlendirecek.

Qualcomm‘un mevcut mobil yonga seti markası, alıcıların üst düzey Snapdragon ailesi ile orta seviye veya giriş seviyesi işlemcileri arasında kolayca ayrım yapmalarını sağlıyordu ancak, aynı serideki işlemciler arasında ayrım yapmak, ortalama bir kullanıcı için biraz zordu.

Bunun nedeni, Qualcomm’un son birkaç yılda adlandırma kurallarını biraz değiştirmesi ve her Snapdragon serisinde daha geniş bir ürün yelpazesi sunmasıydı. Neyse ki şirket bu sorunun farkında ve gelecekte işlemci isimleri basitleştirilecek.

Qualcomm Snapdragon

Qualcomm, Snapdragon Planlarını Paylaştı

Bu yılki Snapdragon Teknoloji Zirvesi‘nden sadece birkaç gün önce Qualcomm, ürün portföyünü modernize etmek, kolaylaştırmak ve basitleştirmek için çok ihtiyaç duyulan bazı marka değişiklikleri yaptığını duyurdu. Yaklaşan Snapdragon amiral gemisi yongasıyla başlayarak, şirket aşağıdaki değişiklikleri tanıtacak:

  • Qualcomm ve Snapdragon markaları artık ayrı olacak. Snapdragon, uygun olduğunda şirketin markasıyla özel bağları olan bağımsız bir ürün markası olacak.
  • Snapdragon markası, Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red ve Gold dahil olmak üzere yeni temsili renkleri içerecek.
  • İkonik “ateş topu” logosu, yeni görsel varlıklar ve diğer yaratıcı uygulamalarla yeni bir önem kazanacak.
  • Snapdragon platformları için yeni, basitleştirilmiş ve tutarlı adlandırma yapısı, alıcıların Snapdragon destekli cihazları keşfetmesini ve seçmesini kolaylaştıracak. Tüm mobil platformlar, diğer ürün kategorileriyle uyumlu olarak tek haneli bir seri ve nesil numarasına geçiş yapacak. Bu değişiklik, yaklaşmakta olan Snapdragon 8 serisi platformla başlayacak.
  • Altın, tüm birinci sınıf ürünleri temsil etmek için Snapdragon portföyünde kullanılacak.
  • 5G artık Snapdragon portföyünde her yerde yaygın hale geldiğinden ve verilen bir şey olduğundan, 5G artık yonga seti markasının bir parçası olmayacak.
  • Tüm rozetler daha temiz, modern ve basit bir görünüm ve hisle yeniden tasarlanacak.
  • Qualcomm’un otomotiv portföyü artık platform ve deneyim katmanında da Snapdragon markalı olacak.

Şu anda Qualcomm, yeni nesil amiral gemisi işlemcisinin adını açıklamadı ancak yeni yönergeler göz önüne alındığında, Snapdragon 898 olarak adlandırılmayacağını varsayıyoruz.

Dev işlemci üreticinin yeni nesil amiral gemisi işlemcisini nasıl adlandıracağını düşünüyorsunuz? Tahminlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakın.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol