Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Qualcomm, Snapdragon 700 Mobil Platform Serisini Duyurdu

İşlemci üreticisi Qualcomm, yeni Snapdragon 700 serisini duyurdu.

MWC 2018 etkinliğine damga vuran Qualcomm, yeni işlemci modellerini bir bir görücüye çıkarmaya devam ediyor. Dev teknoloji firmasının son bombası olarak çıkan Snapdragon 700 serisi, ilgi odağı haline gelmeyi başardı.

Qualcomm Snapdragon 700 Mobil Platform Serisini Duyurdu

Bilindiği üzere MWC 2018’e katılıp yeni amiral gemisi modellerini tanıtan çoğu akıllı telefon üreticisi, Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemci modelini kullanıyor. Bunun yetinmeyen Qualcomm, bizzat kurum olarak etkinliğe katıldı ve yeni teknolojilerini sergilemeye başladı. Mobil cihazlar için geliştirilen yeni Snapdragon 700 platformu bu teknolojilerin sonuncusu olarak dikkat çekti.

Snapdragon 700 serisi, donanımsal özellik ve yetenekleri bakımından Snapdragon 600 ile 800 serisi arasında konumlandırılabilir. Ancak barındırdığı çoğu fonksiyon Snapdragon 800 serisini anımsatıyor. 

Yapay zeka performansı iyileştirildi

Artık akıllı telefonlarda olmazsa olmaz özellikler arasına giren yapay zeka, Qualcomm’un işlemcilerini de bu yeteneği sunacak şekilde geliştirmesine de yol açmış durumda. Snapdragon 660 modelinde var olan yapay zeka motorundan 2 kat daha hızlı çalışan Snapdragon 700 serisi, aynı zamanda kamera performansında da iyileştirmelere imza attı.

Güç sarfiyatı yüzde 30 oranında azaltılırken, işlemcinin genel performansında da önemli bir ivmelenme yakalanmış durumda. Kryo CPU ve Adreno görsel işleme sistemleri de Snapdragon 700’deki yerini almış vaziyette.

Uygun fiyatlı telefonlar için geliştirildi

Sanılanın aksine yeni 700 serisi daha çok uygun fiyatlı akıllı telefonlar için ideal. Gelişmiş LTE ve hızlandırılmış Bluetooth 5.0 bağlantı özellikleriyle gelen Snapdragon 700‘ün ticari örnekleri, 2018’in ilk yarısında kurumsal müşterilere gönderilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.