Quake Champions Bir Hafta Daha Ücretsiz!

id Software'in başarılı FPS türü oyunu bu hafta da bedava oldu.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında çıkan online nişan alma oyunu Quake Champions büyük beklentilerle gelmişti. Bilindiği gibi Quake 3: Arena bir döneme damga vurmuştu ve yıllar boyunca en çok oynanan FPS’ler arasında yer almıştı. Bu başarıyı bir kez daha Quake Champions ile yakalamak isteyen id Software’in yeni oyunu ise beklenen etkiyi yaratamadı.

Quake Champions geçtiğimiz hafta boyunca Steam’de ücretsizdi. Normalde 90 TL’ye satılan oyunu binlerce kişi bir hafta boyunca ücretsiz olarak denerken, şimdi de Bethesda’dan oyuncuları memnun edecek haberler geldi.

Oyuncu sayısı ücretsiz hafta nedeniyle kısa süre içinde ciddi ölçüde yükselen Quake Champions bir hafta daha herkese sunulacak. Oyunu 25 Haziran tarihine, yani önümüzdeki haftaya kadar siz de tamamen ücretsiz deneyebilirsiniz.

Normalde Quake Champions’ın ücretsiz çıkması bekleniyordu fakat Erken Erişim sürecinde Champions Pack pakedi ücretli sunulmuştu. Bu pakedin içinde ise oyun içindeki çeşitli karakterler yer alıyor. Bilindiği gibi Quake Champions’ın eski oyundan ayrılan yanları var. Örneğin Overwatch’un başlattığı, kendine has yetenekleri olan karakterler füryasına Quake de katıldı.

Bakalım bu haftadan sonra ne olacak ve Quake Champions bir gün tamamen oynaması ücretsiz modele geçecek mi?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>