PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.1

Kullanıcı


PUBG Vikendi Rehberi

Vikendi haritasında nasıl yenilikler var?

Vikendi haritasıyla kış PUBG’ye d egeldi ve yeni 6×6 kar haritası oldukça beğenildi. İzole bir adada geçen bu haritada da çeşitli işyerleri ve köyler bulunurken, aynı zamanda önceki PUBG haritalarının sevilen bütün yönlerini barındırıyor.

PUBG Vikendi Genel Bakış

Haritanın kendisinin görüntüsünü yukarıdan görebilirsiniz. Peki Vikendi’nin temel özellikleri neler

nasıl oynanıyor?

  • Vikendi 6×6 km bir haritaya sahip. Oynanış Erangel ve Miramar haritalarına göre daha hızlı fakat Sanhok’a göre daha taktiksel bir deneyim sunuyor.

  • Başlangıç bölgesinde uçağın kalkışını beklerken oyuncular kar topu savaşı yapabiliyor.

  • Araçlar karlı ya da buzlu bölgelerde daha kaygan. Buzlu alanda daha zor hızlanıyoruz ve aracın kontrolü de giderek elimizden kayıyor.

  • Karlı bölgelerde seyahat ettiğimizde ayak izlerimiz ve araç izleri ortaya çıkıyor. Dolayısıyla düşmanlara yakalanmak ya da iz sürmek daha kolay.

  • Ayrıca unutmayın ki ayak izleri zamanla kayboluyor, daimi olarak durmuyorlar.

Mavi Alan ve Eşya Dengesi

  • Her oyunda ilk daire diğer haritalara göre daha küçük fakat zamanla değişim azalıyor.

  • İlk üç aşamada Erangel ve Miramar’daki benzer stratejileri kullanmak mümkün. Fakat dördüncü aşamadan sonra daha çok Sanhok’a benzer şekilde ilerliyor. Her maç strateji ve çatışma arasında iyi bir denge kurulmuş.

  • Haritada Level 3 miğferler düşerken, Level 3 yelekler diğer haritalara göre daha sık düşüyor.

  • Diğer bombalara göre sis bombaları daha sık düşüyor.

PUBG Vikendi Silah ve Araçları

G36C

Vikendi’de SCAR yerine G36C bulunurken, 5.56mm mermi kullanıyor ve toplamda bir şarjöre 30 tane alabiliyor. Genişletilen şarjör eklentisiyle mermi sayısı 40’a çıkabiliyor.

Snowmobile

Bu kar aracı da Vikendi haritasına özel olarak çıktı ve 2 kişilik koltuğu var. Aynı zamanda kar üzerinde gayet iyi gidiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol