PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.1

Kullanıcı


PUBG Oyun Sonu Taktikleri

PUBG'de 'Late Game' aşamasında dikkat etmeniz gerekenler var.

PUBG’de maçları idare etmek hiç de kolay değil. Erken oyunda ve orta aşamada hayatta kalmanız gerekirken, oyun sonunda ise işler biraz daha kızışıyor ve çember giderek daralıyor. PUBG’nin silah ve haritalarına alışmak bir yana, aynı zamanda gerginliğinizi de kontrol edip doğru kararlar vermeniz gerekiyor. Peki PUBG oyun sonu kazanma taktikleri neler?

PUBG Oyun Sonu Strateji İpuçları

Ne zaman çatışmaya gireceksiniz?

Düşmanlarla çok erken etkileşime girmemek önemli. Özellikle oyunun son aşamasında buna ekstra özen göstermelisiniz. Eğer düşmanı öldürmekte başarısız olursanız, yakınlarınızdaki herkes de yerinizi öğrenecektir.

Biriyle ya da bir grupla çatışmaya gireceğiniz zaman, kesin olarak öleceklerinden emin olun. Aksi takdirde işinizi şansa bırakmayın.

El bombalarınızı kullanın

İster ekip olarak, ister solo oynayın fark etmez. Yol boyunca yanınızda el bombaları bulundurun ve bunları kullanmaya hazır olun. Yeniden pozisyon alırken sis bombaları epey işe yarıyor. Patlayıcı bombalar ise düşmanları saklandıkları yerlerden çıkartmak için bire bir.

Pozisyon almak

Çember giderek daralırken, öncelikleriniz arasında pozisyon almak da geliyor. Nerede ne yapacağınızı bilmeli ve mümkün olan en uygun yerde konuşlanmalısınız.

Özellikle yüksek bölgeler size avantaj sağlayacağı için bu tip yerleri tercih edin. Böylece düşmanlarınız üstüne ani baskınlar yapabilirsiniz.

Sürünmekten zarar gelmez

Oyun sona doğru yaklaştıkça, düşmanlarla aranızdaki mesafe de giderek azalacak ve farkı kapatmak zorlaşacak. Bu yüzden eğilmek, hatta sürünmek size çoğu zaman avantaj sağlayacaktır.

Bu şekilde hem yeriniz daha zor tespit edilir, hem de ses çıkarmazsınız. Özellikle açık arazilerde sürünerek ilerlemeye özen gösterin.

Sakin kalın

Bu aslında bildiğiniz bir şey ama tekrar hatırlatmanın zararı olmaz. PUBG oynarken her daim sakin kalmanız gerekiyor. Özellikle oyun sonlarına doğru panik artarken, bu aşamada sakinlik daha da önemli.

Ne kadar sakin ve rahat olursanız, o kadar iyi nişan alırsınız, doğru kararlar verirsiniz ve düşmanı fark edersiniz.

Doğru silahları kullanın

Birincil ve ikincil silahlarınızı seçerken denge kurmaya çalışın. Farklı mesafelerde gireceğiniz çatışmalar için Assault tüfekleri, keskin nişancı tüfekleri ve SMG silahlar tercih edebilirsiniz. Özellikle bir adet sniper mutlaka envanterinizde olsun. Aynı zamanda mümkün olduğu kadar da bunları eklentilerle zenginleştirin.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol