PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.2

Kullanıcı

PUBG Oyun Kazanma Taktikleriyle Birincilik Garanti!

PUBG'de oyun kazanmak zor ama imkansız değil! Rehberimize göz atarak birinciliğinizi garantileyin...

PUBG, 2017 yılında Unreal Engine 4 motoru kullanılarak BlueHole şirketi tarafından piyasaya sunulan çok oyunculu video oyunudur. Rekabetin üst düzeyde olduğu bu popüler oyunda amaç 100 kişi arasından hayatta kalan son kişi veya takım olabilmektir. Oyun sonunda oyuna özel para birimi ve hediye kutular kazanabiliyorsunuz. Ancak oyun kazanmak öyle kolay bir iş değil. 2 yılda oyuncular kendilerini geliştirdiler ve çeşitli yeteneklerle karşı karşıya kaldığınızda kendinizi bir anda darmadağın olmuş halde bulabilirsiniz. Bu yazıda sizler için PUBG oyun kazanma taktiklerini sıralayacağız. Burada yer alan öneriler sayesinde maç kazanma şansınız oldukça artacaktır!

PUBG Oyun Kazanma Taktikleri (Nasıl Birinci Olunur?)

Oyuna ilk başladığınızda daha sakin yerleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu korkmak değil oyunu keşfetmek açısından iyi bir seçim bile olabilir. Fakat şöyle kalıplaşmış bir söz var: “PUBG okulda öğrenilir.” Oyunda pratik geliştirmek, hız kazanmak ve kısa sürede reflekslerini geliştirmek için mutlaka okula (Scholl) atlamanızı öneririm. Kalabalık olması ve oyunun çok hızlı ilerlemesi nedeniyle daha fazla oyuncuyla temas edeceksiniz ve rakiplerinizi zaman ilerledikçe daha kolay öldürdüğünüzü fark edeceksiniz.

pubg kazanma yolları

İyi Ekipman Kullanmak Galibiyet Getirir

Bir oyuncu kulaklığı size diğer kulaklıklara göre pahalıya mal olabilir ancak oyun içinde hangi sesin ne taraftan geldiğini ayırt etmek yada az kişinin duyabildiği ayak sesi gibi tiz sesleri duymak ve ona göre pozisyon almak sizi oyunda bir adım öne taşıyacaktır. Aynı şekilde gecikmesiz klavye, renkleri canlı gösteren bir monitör ve makro özelliklere sahip yüksek CPI mouse kullanarak oyuna olan hakimiyetinizi katlayabilirsiniz. Tabii iyi ekipmanlara sahip olmak garanti oyun kazanmak demek değildir. Bu araçları etkili kullanmak da son derece önemli…

Riske Girmek İstemeyenler Ne Yapmalılar?

Sizin de PUBG oyun kazanma hedefiniz varsa ve bir şekilde kimsenin olmadığı bir noktada oyuna başlamak da avantaj sağlayabilir. Özellikle Faceit maçlarında yada turnuvalarda profesyonel takımların bu taktiği uyguladıklarını görmüşsünüzdür; kimse kimsenin tavuğuna kışt demez! Garantili oyun yöntemini seçenler boş bir loot bölgesine atlayıp eşyalarını ve silahlarını tamamladıktan sonra savaşmayı tercih ederler. Bunun nedeni es kaza biri tarafından öldürülmemektir. Çünkü kalabalık yerlerde ne olacağını kimse kestiremez; noob bir oyuncu tarafından kolaylıkla öldürülebilirsiniz. Mlyta gibi high tier loot yani bolca eşya bulunan bölgelere atlayın yada uçağın geçmediği en ücra köşeleri tercih edin. Kask ve yelek gibi önemli koruyucu eşyalarınızı da giydikten sonra savaşmaya başlayın!

pubg'de oyun nasıl kazanılır

Bir Sütre Gerisinde Hareket Edin

Oyuncuların başlangıçta yaptıkları en büyük hatalardan bir tanesi bir örtü ve gizlenme olmadan sağa sola ateş etmektir. Usta bir oyuncu tarafından AWM ile tek yemek istemiyorsanız mutlaka şarjör değiştirme gibi işlemler için bir sütrenin arkasını mesken edinin. Bu size gizlenme hem de ateşten korunma olanağı sağlar. Hiçbir engelin olmadığı noktalarda düşman tarafından fark edilmemek için yere yatmak da geçici bir çözüm olabilir. Ayrıca oyun geniş ve düz bir araziye daralıyorsa UAZ ve Dacia gibi araçları kendinize siper edebilirsiniz. Her durumda önemli olan en iyi şekilde gizlenerek saldırı yapmak ve düşmanı ortadan kaldırmaktır!

Güvenli Alan Hareket Etmek İçin Acele Etmeyin

Bildiğiniz üzere oyun mavi alan denilen zehirli bir gazın oyuncuları sürekli olarak bir noktaya itmesiyle ilerler. Bu her battle royale oyununda mutlaka vardır. PUBG oyun kazanma hayalinizi gerçekleştirmek için bu mavi alanın dışında, beyaz çizgi ile çizilmiş güvenli bölgede bulunmak zorundasınız. Ancak bu alanın tam ortasında bulunmak zorunda değilsiniz. En köşesinde de ilerleme şansınız var. Özellikle oyunun sonlarına doğru bu alan çok daralacak ve oyuncular dürbünlerle her yere hakim olmaya başlayacaktır. Bu durumda alanın ortasındaki kişi veya takım herkes tarafından hedef haline gelecektir. Bir takım veya oyuncu en fazla başka bir takımla veya oyuncuyla başa çıkabilir. Böyle zor durumlarda kalmamak için alanın ortasında değil kıyısında oynamanızı tavsiye ediyorum. Bu, hayata kalmak ve maçı kazanmak için son derece önemlidir!

pubg taktikleri

Airdrop Size Oyun Kazandırır!

Airdrop denilen ve oyunda bulunmayan, nadir bulunan itemleri içeren kutular vardır. Bunlar belirli aralıklara otomatik olarak haritanın rastgele noktalarına bırakılır ve oyun bitene kadar gelmeye devam ederler. Kutuların içinde AWM, M249 gibi güçlü silahlarla birlikte 3 lvl kask ve yelek gibi yüksek koruma özelliği olan eşyalar çıkar. Ayrıca araziye kamufle olmanızı sağlayan Ghillie Suit eşyası da yine Airdrop’tan çıkmaktadır. Oyunda ciddi üstünlük sağlayan bu eşyaları almak da bir risk. Bütün oyuncular tarafından görüldüğü ve çok kıymetli olduğu için herkes peşine düşecektir. Risk almak istemiyorsanız bırakın ancak oyunun galibi olmak istiyorsanız yakın mesafedeki Airdrop’ları kesinlikle kaçırmayın! Bu PUBG oyun kazanma hedefinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacaktır!

Bol Antrenmanla Silah Tepmelerini Kontrol Altına Alın

Oyunda uzun bir süre antrenman modu yoktu. CS:GO gibi oyunları oynayanlar antrenman yapmanın kıymetini iyi bilirler. Yoğun talebi karşılamak isteyen yönetim antrenman modlarını yayına alarak daha iyi oyunculuk sergilemek isteyenlerin de önünü açmış oldu.
PUBG gerçeğe çok yakın bir oyun ve haliyle tüm silahların bir geri tepmesi var. Spray denilen seri atışların kontrolü de çok zor. Özellikle AK47 gibi güçlü silahların geri tepmeleri o kadar çok ki tetiğe basılı kaldığınızda göğe doğru yükselmeye başlıyor. Bunun önüne geçmek için oyunun antrenman modlarına girerek kendinize bolca mermi alın ve rakiplerinizi taramaya başlayın. Spray kontrolü için silah ne tarafa doğru ivmeleniyorsa onun tersi yönünde hareket ettirmelisiniz. Zamanla aim ve spray özellikleriniz kendiliğinden gelişecektir.

pubg birinci olma yolları

Diğer PUBG  Taktikleri Nelerdir?

  • Ayakkabılarınızı mutlaka çıkarın ki daha sessiz ilerleyebilesiniz. Ayakkabılar özellikle binalarda çok ses çıkarırlar!
  • Grafik ayarlarınızı FPS sorunu yaşamasanız bile kısın. Otlar gibi detayları azaltarak düşmanlarını görmeniz kolaylaşacaktır.
  • Hızlı ve güvenli yer değiştirme için oyun içi araba ve botları kullanın. Araç çıkış noktalarını ezberlemeye çalışın.
  • Takım arkadaşlarınızdan ayrı hareket etmeyin. Düştüğünüzde sizi kaldırmaları için yeterli zamanları olsun.
  • Hızlı loot yaparak kısa sürede oyuna katılın ve düşmanlarınızın yerlerini tespit edip ona göre hareket edin. Yarım saatlik oyunun 15 dakikasını eşya toparlamak için harcamayın.

Sizlerle birlikte PUBG oyun kazanma taktiklerine göz attık. Oyuna dahi hakim olmak ve sona kalan olabilmek için gerekenleri sıraladık. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum formu aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz.

İyi oyunlar!

1 Yorum

  1. Mükemmel Anlatım Elinize sağlık <3

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol