Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Mobile Jiroskop Çalışmıyor Sorununun Çözümü (2023)

Çeşitli sebeplerden dolayı PUBG Mobile'ı jiroskop ile oynayamıyorsanız, potansiyel çözüm yöntemlerinin tümünü tek bir içeriğimizde bir araya getirdik.

PUBG Mobile jiroskop çalışmıyor diyenlerin yaşadığı sorunların sebeplerini ve çözümlerini bir araya getirdiğimiz bu içeriğimizde, yaşanan gecikme sorunlarına da değiniyoruz. Oyunları jiroskopla oynamaya alıştıysanız, sizi bu can sıkıcı sorundan hemen kurtarıyoruz. Aşağıdaki çözüm yöntemlerinin tümünü sırasıyla denemeniz yeterli.

Bilmeyenler için ise Jiroskop nedir onu da açıklayalım. Basitçe, telefonlarımızda veya tabletlerimizde hareket algılamayı kullanarak oynayabildiğimiz tüm bu mobil oyunlar bir Jiroskop Sensörü sayesindedir. Benzer şekilde bir akıllı telefonda 360 derece video veya fotoğraf izleyebilmek için de bu sensör gereklidir. Jiroskopun varlığından dolayı telefonumuzu hareket ettirdiğimizde fotoğraf veya video hareket eder.

Telefonumda jiroskop var ve açık ancak PUBG Mobile jiroskop neden çalışmıyor diye soruyorsanız, gözden kaçırmış olabileceğiniz bazı kritik noktaları ve çözüm yöntemlerini sizlere sunuyoruz. Gelin, lafı daha fazla uzatmadan çözüm yöntemlerimize geçelim.

PUBG Mobile Jiroskop Çalışmıyor Çözümleri

1- Oyun İçerisinde Jiroskop’u Açın

PUBG Mobile Jiroskop Çalışmıyor

Jiroskop çalışmıyorsa, Jiroskop ayarlarının açık olduğundan emin olun. PUBG Mobile’da bu özelliği aktif etmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

 • Sağ alttaki dişli çark simgesine dokunarak Ayarlar > Kontroller‘e girin.
 • Gelişmiş Kontroller sayfasında, Jiroskop ayarlarını [Dürbün Açınca] veya [Daima Açık] olarak değiştirin.

Daima Açık ayarını seçerseniz, Jiroskop işlevi yalnızca dürbününüzü hedeflediğinizde etkinleştirilecek. Her Zaman Açık seçeneğini etkinleştirirseniz, Jiroskop işlevi her zaman açık kalacak.

2- Jiroskobu Kalibre Edin (Andorid)

PUBG Mobile Jiroskop Çalışmıyor Sorununun Çözümü (2023)

PUBG Mobile jiroskop çalışmıyor diyenlere, aşağıdaki uygulamayı kullanarak jiroskoplarını yeniden kalibre etmelerini tavsiye ediyoruz. Özellikle, PUBG Mobile jiroskop açık ama çalışmıyor diyenlerin bu adımı atlamamaları gerek:

 • Play Store’dan “Bubble Level” uygulamasını indirin.
 • Uygulamayı açın ve sağ üst köşede bulunan seçeneğe tıklayın.
 • “Set” seçeneğine basmadan önce cihazınızın zemin gibi düz bir yüzeyde olduğundan emin olun ve ayrıca telefonunun kılıfını çıkarın.
 • Tekrar kalibrasyon kontrolünden sonra, cihazı zemin gibi düz bir yüzey üzerinde tutarken baloncuk üç boşlukta da merkezde kalmalı.

3- Jiroskobu Kalibre Edin (iPhone)

PUBG Mobile Jiroskop Çalışmıyor Sorununun Çözümü (2023)

PUBG Mobile jiroskop çalışmıyor iPhone‘da daha sık rastlanan bir sorun. Sorunun çözümü ise oldukça basit. Hangi iPhone modelini kullanıyor olursanız olun, aşağıdaki adımları izledikten sonra PUBG‘yi sorunsuz olarak jiroskopla oynayabilirsiniz:

 • Öncelikle, iPhone’un güç tuşuna basılı tutun ve telefonu yeniden başlatın.
 • Telefon açıldıktan sonra, Pusula uygulamasını açın.
 • Pusula’yı muhtemelen ilk kez açıyorsunuz, bu yüzden bir kalibre ekranı sizi karşılayacak.
 • Telefonunuzu döndürerek Jiroskop Sensörünü kalibre edin.
 • Kırmızı noktayı takip ederek kalibre sistemi tamamlandıktan sonra, sensör artık sorunsuz çalışacak.

PUBG jiroskop çalışmıyor iPhone kullanıcıları için çileden çıkarıcı bir sorundu ancak çözümü de işte bu kadar basit. Pusula uygulamasını kalibre ettikten sonra, ilk çözüm yönteminde anlattığımız şekilde PUBG içerisinden Jiroskobu açmanız yeterli.

PUBG Mobile Jiroskop Gecikme Sorunu Çözümü

PUBG Mobile Jiroskop Gecikme Sorunu Cozumu

PUBG Mobile jiroskop çalışmıyor sorununu çözdük. Şimdi de gecikme sorununu çözelim. Super Gyro isimli uygulama ile PUBG Mobile’daki Jiroskop gecikme sorununu çözebilirsiniz. Uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsiz. Kullanımı ise oldukça basit. Birkaç basit tıklama ile can sıkıcı gecikme sorununu giderebiliyorsunuz.

Jiroskop kullanırken can sıkıcı gecikme sorunuyla mücadele eden biriyseniz, bu uygulama göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Super Gyro, sorunu yalnızca birkaç tıklamayla çözmeyi vaat eden ve ücretsiz olan nadir uygulamalardan birisi. Dolayısıyla, bu sinir bozucu jiroskop gecikmesini kesin olarak ortadan kaldırmanın bir yolunu arıyorsanız, Super Gyro’yu mutlaka deneyin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.