Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Mobile Hindistan’da Yasaklandı

Hindistan hükümeti en son yaptığı açıklamada PUBG Mobile ve PUBG Lite'ın ülkede yasaklandığını açıkladı.

Hindistan son birkaç ay içerisinde Çin şirketlerine karşı kullanıcı gizliliğinin ihlalini öne sürerek birçok uygulamayı yasakladı. Bugün bir diğer yasaklama haberi ise PUBG için geldi. Dünyanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan PUBG Mobile ve PUBG Lite Hindistan hükümeti tarafından yasaklandı.

PUBG Mobile Hindistanda Yasaklandi 1

Hindistan bir süredir Çin’li şirkete karşı savaş açmış durumda, ülkede ki neredeyse Çin merkezli her şey hükümet tarafından yasaklanıyor. Bu durumdan en son nasibini alan şirket ise PUBG Corp ve Tencent oldu. Hindistan hükümeti en son yaptığı açıklamada PUBG Mobile ve PUBG Lite’ın ülkede yasaklandığını açıkladı. Daha önce ulusal güvenlik ve kullanıcı gizliliğinin ihlal edildiği düşünülen bir liste yayınlayan hükümet bir süredir bu uygulamalara mercek altından bakıyordu.

Dünyanın en yoğun nüfusunun Çin’den sonra Hindistan’da olduğu düşünüldüğünde ve PUBG Mobile ve Lite versiyonlarını oynayan milyonlarca oyuncu nedeniyle PUBG Corp. ve Tencent bu durumdan kötü etkilenecek gibi görünüyor. Zaten uzun süredir devam eden hile sorunları nedeniyle oyuncular PUBG Corp.’un bu duruma kesin bir çözüm getiremiyor olmasından şikayetçiyken üstüne bir de Hindistan hükümetinin oyunları yasaklaması şirkete ciddi gelir kaybı yaşatacaktır.

Hindistan hükümeti ayrıca ülkede yasaklanan uygulamaların tam bir listesini paylaştı. Toplam’da 118 uygulamanın yasaklandığı Hindistan’da artık PUBG Mobile ve PUBG Lite oyunlarına erişim engellendi. Yayınlanmış olan listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.