PUBG Mobile

Takip Et
9.5

Mükemmel

8.7

Kullanıcı

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na Türkiye’den 6 Takım Gidiyor!

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na (PMGC 2021) Next Rüya Esports, Papara SuperMassive Blaze, 1907 Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Worlds of Wonders olmak üzere Türkiye'den altı takım gidiyor!

PUBG Mobile espor ekosisteminin en büyük organizasyonu olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2021‘e altı takımımız ile gidiyoruz. Tam 6 milyon dolar ödüllü turnuva 30 Kasım’da Doğu ve Batı bölümlerine ayrılan PMGC 2021 Ligi ile başlayacak ve 24 Aralık’a kadar devam edecek.

Next Rüya Esports’un daha önce adını yazdırdığı PMGC 2021‘de Papara SuperMassive Blaze, 1907 Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Worlds of Wonders takımları da yerlerini aldı. Şampiyonun belirlendiği Büyük Finaller, 21-23 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak.

pubg mobile dünya şampiyonası

Doğu ve Batı Ligi’nde her hafta beş gün yayın yapılacak. İki gün boyunca 20 takımın tümü birbiriyle karşılaşırken, diğer üç günde ise Süper Hafta Sonu maçlarına yer verilecek ve haftanın en iyi 16 takımı Şampiyona Puanı kazanmak için kıyasıya mücadele edecek.

Üç Süper Hafta Sonunun ardından en çok Şampiyona Puanına sahip olan 16 takım, her iki bölgedeki en iyi takımları belirlemek için PMGC Doğu ve PMGC Batı Finallerine katılmaya hak kazanacak. PMGC Doğu Finalleri’nde galip gelen ilk dokuz takım ile PMGC Batı Finalleri’nden ilk altı takım, rekabetin zirveye çıkacağı PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Büyük Finallerinde yarışmaya devam edecek.

pubg mobile dünya şampiyonası 2021

PUBG MOBILE ayrıca PMGC için YouTube ile işbirliği yapıldığını da duyurdu. Bu işbirliği ile tüm etkinlik resmi PUBG MOBILE Esports kanalından yayınlanırken aynı zamanda 18 yerel kanal aracılığıyla özel platformlar üzerinden de yayınlanacak. PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası (PMGC) League 2021’de mücadele edecek bölgelerden gelen son takımlar şöyle:

PMGC Batı (20 takım)

PMPL BDT – 1 (NAVI)
PMPL Brezilya – 1 (Alpha7)
PMPL Türkiye – 1
PMPL Batı Avrupa – 1
PMPL LATAM – 1
PMPL Kuzey Amerika – 1
PMPL Amerika Şampiyonası Sezon 2 – 7
PMPL Avrupa Şampiyonası Sezon 2 – 7

PMGC Doğu (20 takım)

PMPL Endonezya – 1 (GENESIS DOGMA GIDS)
PMPL Vietnam – 1 (DXavier)
PMPL Tayland – 1 (The Infinity)
PMPL Malezya – 1 (Team Secret)
PMPL Arabistan – 1 (Nigma Galaxy)
PMPL SEA S4 – 4
PMPL MENA ve Sonbahar Güney Asya Şampiyonası – 4
PMPL Güney Asya -1 (DRS Gaming)
(KR) PUBG MOBILE PRO SERİSİ SEZON 2 – 1
(JP) PUBG MOBILE JAPONYA LİGİ SEZON 1 – 1
PUBG MOBILE RIVALS CUP KORE vs JAPONYA – 1
China PEL – 3 (TJB)

PUBG MOBILE espor programının tamamı, 2021 yılında toplam 15 milyon dolar ödül havuzu sağlayarak mobil espor tarihindeki en yüksek ödül havuzuna ulaştı. PUBG MOBILE espor ayrıca 2020’nin ikinci yarısına kıyasla yüzde 56’lık artışla Orta Doğu, Avrupa ve Amerika’da yüzde 100 izleyici artışı yakaladı ve 75 milyon saat izlenerek 2021’in ilk yarısında başarılı bir yol katetti.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol