Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PSVR2, Gücünü MediaTek’in İlk VR İşlemcisinden Alacak

MediaTek, ilk kez bir VR cihazında yer alacak olan ilk işlemcisini duyurdu. Bu işlemci, ilk kez PlayStation VR2'de yer alacak.

MediaTek’in Yönetici Zirvesi sırasında şirket, PSVR2‘ye güç verecek işlemciyi kendilerinin ürettiğini duyurdu. Şirket çok fazla ayrıntı vermese de, katılanlara PlayStation VR2’yi canlı kanlı gösterdi. İşlemcileri diğer birçok cihaz türünde olmasına rağmen, bir MediaTek işlemcisi ilk kez bir VR başlığında yer alacak.

Bu harika bir haber olsa da, endüstri analisti Ming-Chi Kuo’nun Mayıs ayında yeni nesil PSVR2’nin bir MediaTek işlemci tarafından destekleneceğini sızdırdığı için çok da sürpriz olmadı. Bu, özellikle diğer bağımsız ve bağlantılı VR başlıklarının, güç sağlamak için Qualcomm çiplerini kullandığı göz önüne alındığında, şirket için büyük bir adım.

MediaTek’ten Güç Alan PSVR2, Şubat Ayında Çıkış Yapacak

PSVR2

Sony’nin PlayStation VR2 isimli en yeni VR cihazı 22 Şubat 2023‘ten itibaren satışa sunulacak. Cihaz için fiyatlandırma bölgeye göre değişecek ve Türkiye fiyatı henüz belli değil ancak cihazın fiyatı ABD için 549,99 dolar olarak belirlendi. Bu, mevcut modelin fiyatına göre önemli bir artış. Eski modeli yalnızca 199 dolar karşılığında satın alabiliyorduk.

Yeni birim bağımsız bir birim olarak mevcut olacak veya Horizon Call of the Mountain ile 599,99 dolar karşılığında satın alınabilecek. PSVR2 için ön siparişler 15 Kasım’da başlayacak ancak ön siparişler başladığında bilgilendirilmek için şu anda Sony web sitesinde kayıt olabilirsiniz. Spesifikasyonlarına gelince, bunları aşağıda tam olarak kontrol edebilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.