Project xCloud Xbox Konsolların Yerine Geçmeyecek

Project xCloud ile Xbox aynı anda yürütülecek.

Microsoft geçtiğimiz yılın Ekim ayında yeni oyun yayın servisi Project xCloud’ı duyurmuştu fakat o tarihten bu yana epey sessizdi. Fakat şimdi ise görünüşe göre teknoloji devi yeni bir ilke imza atmaya ve bulut oyun servislerinin geleceğini yönlendirmeye hazır.

Microsoft’un Gaming Cloud bölümü yöneticisi Kareem Choudhry bazı açıklamalar yaparken, Project xCloud’u oyun yayın teknolojisinin geleceği olarak nitelendirdi ve bu sayede oyunculara nerede, nasıl oyun oynayacaklarını seçme şansı vereceklerini belirtti.

Bildiğiniz gibi artık kitap okurken, müzik dinlerken ya da film izlerken çok fazla seçim şansımız var ve hangi platformdan memnunsak, bu aktivitelerimizi orada gerçekleştirebiliyoruz. Microsoft aynı şeyin oyunlar için de geçerli olmasını istiyor.

Microsoft, dünya çapındaki 2 milyar oyuncuya gerçek konsol kalitesinde oyun imkanı sunmak isterken, 54 Azure bölgesindeki gelişmiş veri merkezleri ve bağlantı teknolojileriyle bunu gerçekleştirecek.

Oyuncuların endişelendiği bir diğer nokta da Project xCloud’un Xbox konsollar yerine geçip geçmeyeceğiydi. Fakat görünüşe göre böyle bir durum söz konusu değil. Kareem Choudhry merak edilen konuya dair şu sözleri kullandı:

Project xCloud’u oyun konsollarının yerine geçmesi için geliştirmiyoruz, oyunculara müzik ve videoda olduğu gibi esnek seçimler sunmak istiyoruz.’

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol