Project xCloud Android İçin Kullanıma Sunuldu

Microsoft xCloud servisini Android cihazlarında kullanıma sundu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Yazılım devi Microsoft’un bulut tabanlı oyun akış servisi olan Project xCloud Android için kullanıma sunuldu.

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının öncesinde Project xCloud servisini de Android platformuna çıkarttı. Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları ile birlikte önemli bir kozu daha bulunuyordu. Google’ın Stadia servisine rakip olacak olan Project xCloud servisi, sonunda Android platformu için çıktı. Adından da anlaşılabileceği üzere Xbox oyunlarını internet üzerinden Android telefon ve tabletlere getiren servisin Xbox kumandası dışında üçüncü partı oyun kumandalara da destek verdiğini söyleyebiliriz.

Microsoft’un xCloud servisini kullanmak için Xbox Game Pass Ultimate abonesi olmak ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da LTE bağlantısına sahip olmak yeterli. xCloud servisinde şimdilik 100’ün üzerinde oyun bulunuyor ve servisin kısa süre içerisinde ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple’ın iOS 14 işletim sistemi ile birlikte geri adım atmasının ardından xCloud’ın iOS cihazlarına da gelmesi bekleniyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol