Project Hospital Başlangıç Rehberi

Project Hospital'a başlarken bunlara dikkat edin.

Two Point Hospital’ın ardından çıkış yapan Project Hospital, daha ciddi bir hastane simülasyonu olarak karşımızda. İki boyutlu grafikleri izometrik bir kamerayla sunan ve PC için çıkan oyun, aslında oldukça kompleks bir strateji oyunu. Bu yüzden de başlarken bilmeniz gereken bazı temel özellikler var.

Project Hospital Rehberi

Project Hospital – Nasıl Başlanır?

Project Hospital’a başlamanın en iyi yolu tutorial kısmından geçiyor. Oyunun temellerini öğreten 3 senaryo bulunuyor ve burada nasıl hastane inşa edeceğinizi, yöneteceğinizi, personel kiralayacağınızı ve hastalara bakım yapmayı öğreniyorsunuz. Dolayısıyla eğitim bölümlerini mutlaka oynamalısınız.

Başlangıçta hastanenin temellerini atıyor, girişi inşa ediyorsunuz. Sonrasında da klinikle beraber ilk biriminizi (Acil Servis gibi) açmanız gerekiyor. Oyunda önceden hazırlanmış elementler bulunuyor ve dilerseniz bunları kullanarak hazır odalar oluşturabiliyorsunuz. İnşaat aşamasında oyun size yardımcı oluyor.

F7 tuşuna basarak hastane yönetim ekranını açabiliyorsunuz. Alt kısımda sol ve sağ menülerde yer alan Rooms sekmesinde inşa edebileceğiniz odaları görebiliyorsunuz. Sol taraftakiler genel amaçlı odalardan oluşurken, bunlardan bazıları opsiyonel (resepsion gibi) durumda. Sağ tarafta ise inşa etmeniz gereken hasta odaları bulunuyor.

İlk olarak hangi birimi inşa ettiğinizden bağımsız olarak (ortopedi, nöroloji, kardiyoloji fark etmez) mutlaka radyoloji bölümünü yapmayı unutmayın. Bu sayede daha hızlı teşhisler koyabileceksiniz. Aynı zamanda acil bakım servisi başlangıç için iyi bir nokta olacaktır çünkü bu birimde diğer birimlere yönlendirilmesi gereken hastalar olmuyor. Bunları yaptıktan sonra hasta almaya başlayabilirsiniz.

Project Hospital – Hastalar Nasıl Tedavi Edilir?

Hastaları tedavi ederken iki metod bulunuyor: otomatik ve manuel. Belli parametreleri ‘High’ olarak ayarlarsanız doktorlar teşhisin doğruluğuna emin olmak için hastayı birden fazla kez kontrol edecektir. Son teşhis için doğru ilaçları kullanmanın yanı sıra, semptomların tedavisi de önemli çünkü bu sayede hasta memnuniyeti artıyor ve dolayısıyla hastaneniz de etkileniyor.

Manuel teşhislerle ise kazançlarınızı artırabiliyor ve daha iyi bir hastane puanına ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda doktorların da hata yapmadığından emin olabiliyorsunuz çünkü ne isterseniz onu yapıyorlar fakat daha çok vakit alıyor.

Project Hospital Sistem Gereksinimleri

Oyunun iki boyutlu ve detay yönünden pek zengin olmadığını düşünürsek, pek çok eski bilgisayarda bile Project Hospital’ın sorunsuz çalışacağını söyleyebiliriz. Entegre bir Intel HD 4000 ekran kartıyla Intel i3 işlemci yeterli olacaktır.

  • İşlemci: Intel i3
  • RAM: 4GB
  • Ekran Kartı: Intel HD 4000
  • HDD Alanı: 800 MB
  • İnternet Bağlantısı: Gerekmiyor

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>