Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Poppy Playtime Teorileri Ortalığı Kasıp Kavurdu

Poppy Playtime isimli oyun, oyuncular arasında büyük ilgi gördü. Yapım, popülerliğini esas olarak hikayesi hakkında spekülasyonlara borçlu.

Ekim ayının ortalarında, MOB Games’ten bağımsız bir korku oyunu olan Poppy Playtime‘ın ilk bölümü Steam‘de çıkış yaptı. Şu anda bu oyun tam bitmemiş olsa da oyun, hikaye teorileri sayesinde önemli ölçüde popülerlik kazandı. Çeşitli içerik oluşturucuların da teoriler üretmeye başlamasıyla birlikte oyun çılgınlar gibi oynanmaya başladı.

Hikayenin ana hatları çok basit. Poppy Playtime, bizi karanlık bir sır saklayan terk edilmiş bir Playtime Co. isimli oyuncak fabrikasına götürüyor. Yıllar önce, tesisin tüm mürettebatı iz bırakmadan ortadan kayboldu. Gizemli bir mektup aldıktan sonra olay hakkındaki gerçeği keşfetmeye karar veren eski bir fabrika çalışanı olarak oynuyoruz.

Poppy Playtime

Eğer oynadıysanız, oyunun konusu Five Nights at Freddy’s‘e fazlasıyla benzer şekilde tasarlanmış. Bu basit, genel planın altında daha karmaşık konular mevcut. Bunları oyun sırasında, özellikle video kasetler aracılığıyla keşfediyoruz ancak, içlerinde yer alan bilgiler muamma ve hiçbiri doğrudan aklınızdaki soru işaretlerine cevap değil.

Hayranlar, Playtime Co’da meydana gelen olaylar hakkında hızla kendi teorilerini ortaya çıkarmaya başladı. Bu teorilerden biri, oyunun en başında gösterilen, geriye doğru oynanan bir reklam bile içeriyordu. Bu teoriyi aşağıda sizler için yazdık ancak yoğun SPOILER içerdiğinin uyarısını da verelim.

Poppy Playtime’ın En Ünlü Teorisi (SPOILER)

Poppy Playtime

Tüm teorilerde ortak olan bir unsur, fabrikada akıllı oyuncakların yaratılmasına yol açması gereken bazı deneylerin yapılmış olması. Bu testlerin kurbanlarının Playtime Co’nun kayıp çalışanları olması gerekiyordu. Bu, bilim insanının emeğinin meyvelerini anlattığı bir kasetle kanıtlandı.

Poppy’nin, kayıtlardan birinde bahsedilen fabrika çalışanı olan bir Stella’yı içerdiği söyleniyor. İddiaya göre, gönüllü olarak kendini feda etti çünkü neredeyse takıntılı bir şekilde çocuklara neşe getirmek istedi. Konuyla ilgili videolar The Game Theorists ve SuperHorrorBro tarafından yapıldı. Materyaller sırasıyla 7 milyon ve 3 milyon izlenmeye ulaştı.

Geriye doğru oynanan Poppy reklamına dayanan başka bir teori, hiçbir kişinin test konusu olmayı kabul etmediğini öne sürüyor. Bu nedenle, Stella’nın önceki paragrafta bahsedilen fedakarlığı sorgulandı. Tersine çevrilen video, oyunun çıkışından birkaç hafta sonra ortaya çıksa da 200.000’den fazla izlenme toplamayı başardı.

Poppy Playtime: Chapter 2 Ne Zaman Çıkacak?

Poppy Playtime’ın sonraki bölümleri muhtemelen soruların cevaplarını getirecek. Bununla birlikte, daha fazla hayran teorisinin temeli olacak daha fazla eksik ifade içermeleri mümkün. Oyunun yapımcısından kesin bir çıkış tarihi açıklaması bulunmasa da tahminler 2022’nin mart ayında çıkış yapacağı yönünde.

Far Cry 2 Jackal teorisi ise 13 yıl sonra, geçtiğimiz günlerde çözüldü. Onun da detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.