Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Pokemon GO Android 6 Desteğini Sonlandırdı

Pokemon GO, oyun için yeni bir güncelleme yayınlayarak Android 6 yazılımı çalıştıran Android cihazlar için desteği sonlandırdı.

Nesiller gelir ve gider, özellikle mobil cihazlar ve onları çalıştıran yazılımlar için bu her zaman böyle oldu. Pokemon GO, yeni bir oyun güncellemesinin ardından hala Android 6 çalıştıran tüm Android cihazlar için desteği sonlandırdığını duyurdu.

Pokemon GO, 2016’da piyasaya sürülen ve serinin çok uzun süredir devam eden bir oyunu oldu. Mobil oyun, hayranların gerçek hayatta kendi Pokemonlarını yakalama deneyimini sağlamayı başaran en yakın oyun oldu. Oyun için birçok güncelleme yayınlandı ve uygulama kullanılarak bulunabilecek ve yakalanabilecek sayısız yeni Pokemon eklendi.

Pokemon GO İçin En Az Android 7 Zorunlu

Pokemon GO

Pokemon GO’nun en yeni güncellemesi olan Güncelleme 241‘in yayınlanmasıyla, oyun artık Android 6 işletim sistemini kullanan telefonlarda desteklenmeyecek. Oyuncuların oyunu oynamaya devam edebilmeleri için Android 7’ye güncelleme yapmaları gerekecek. Bu değişikliğin nedeni, Niantic’in “daha yeni işletim sistemleri ve teknolojileri” için gereken süreci kolaylaştırmak istemesi olarak açıklandı.

Niantic, kullanıcıların cihazlarını işletim sistemine nasıl güncelleyebileceklerine dair bir kılavuz da paylaştı. Android 6’yı desteklemeyen bu güncelleme, Pokemon GO’nun 2020’de bazı Apple ve Android cihazlar için desteği sona erdirmesiyle bir noktada gelmek zorundaydı. Oyun mütevazi başlangıcından bu yana çok yol kat etti ve daha yeni teknolojiler daha fazla özelliğin yolunu açacak.

Bu, oyuna daha yeni şeyler getirebileceği için Niantic için iyi bir hamle, ancak aynı zamanda daha yeni cihazlara veya Android 7 yazılımına erişimi olmayan oyuncular için büyük olasılıkla hayal kırıklığı ve sinir bozucu bir durum.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.