Pokemon Cafe Mix Başlangıç Rehberi

Pokemon Cafe Mix isimli oyunda işinize yarayacak ve bilmeniz gereken bir çok bilgi öğreneceksiniz.

Pokemon Cafe Mix bir süre önce hem mobil platformlara hem de Switch’e gelmişti biliyorsunuz. İlk çıktığı günden itibaren oldukça popüler bir hale gelmiş Puzzle oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Burada bir Pokemon Kafesi işletiyoruz. Oyun Puzzle oyunu olduğundan pokemon kafalarını eşleştirmeye ve denk getirmeye çalışıyoruz. Oyun ilk başta size sırf Puzzle oyunu olduğu için saçma gelebilir fakat hiçte saçma değil ve oldukça zevkli olduğunu söylemek isterim. Zaten Pokemon hayranları direkt olarak bu oyunu indirip oynayacaktır. Peki işe yarar bilgiler mevcut mu?

Pokemon Cafe Mix Başlangıç Rehberi isimli yazımızda, oyunda işinizi kolaylaştıracak bir çok bilgi ve ipucu öğreneceksiniz. Bu sayede oyunda zor yerleri nasıl aşacağınızı bilecek ve ona göre hareket edeceksiniz. Hazırsanız daha fazla uzatmadan konumuza geçelim ve bizi ne gibi taktikler bekliyor öğrenelim.

pokemon cafe mix baslangic rehberi 2

Pokemon Cafe Mix Başlangıç Rehberi

Oyunda ilk bilmemiz gereken şeylerden biri engellerdir. Bu oyunda engelleri aşmak oldukça önemli. Atıştırmalık şeklinde bir sürü blok gelecek ve siz bunları kırmaya çalışacaksınız. Bunun içinde Pokemon kafalarını bir araya getirmek yeterli olacaktır. İlk bilmemiz gereken şey budur. Kremşanti hareket ederken küpler hareket etmemektedir. Bunu da bilelim. Kırılabilecek her şeyi kırmaya çalışmalı ve bu tür engellerden kurtulmalısınız. Her zaman kafaları bir arada tutmaya çalışın.

Karıştırın

Oyunun güzel mekaniklerinden biri başladığınız şeyi güzel bir şekilde karıştırabilmenizdir. Yani tek tip bir düzen ile başladıysanız bunu kolay bir şekilde karıştırarak başka bir düzene geçebilirsiniz. Bunu yapmak için tek gereken şey parmağınızı ekranda fırça şeklinde ileri geri yapmak. Sonra istediğiniz şey gerçekleşecek. Tabi ki bu işi yapmadan önce oyunun durumuna bir bakın ve ona göre karar verin. Örneğin kremaları tutarsanız kremaları elde etmek daha kolay olacaktır.

Yetenekler

Yetenek dediğimiz şeyler, oyunun kritik zamanlarında kullanıp oyunun gidişatını lehinize çevirdiğiniz eşyalar oluyor. Bunlara da dikkat etmek gerekiyor. Yani örneğin bir sütunu ya da satırı komple patlatmak için bunları kullanabilirsiniz. Dediğim gibi bunları yani bu yetenek eşyalarını kritik zamanlarda kullanmaya çalışın. Bu sayede daha faydalı olacaktır.

Dar Alanlar

Oyunun en zor kısımları dar alanlar olacak. Buralarda kendinizi sık sık bulacaksınız. İşte bu gibi durumlar kritik olduğundan yetenek eşyalarını bu gibi durumlarda kullanmaya çalışmalısınız. Bu gibi durumlarda erken davranmak her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Bir öğeye odaklanmak ve diğerlerini de bu şekilde halletmek en iyi şey olacaktır. Diyeceklerimiz bu kadar.

Pokemon Cafe Mix ile ilgili rehberin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşürüz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol