Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

En Sevilen PlayStation Vita Oyunlarının Sunucuları Kapatıldı

Sony, en popüler PlayStation Vita özel oyunlarından üçü için sunucuları bugün (24 Aralık) kapattı.

Sony’nin en son taşınabilir konsolu PlayStation Vita‘nın onuncu yıldönümünden kısa bir süre sonra şirket, konsolun en popüler üç oyununun sunucularını kapattı. Freedom Wars, Soul Sacrifice Delta ve Oreshika: Tainted Bloodlines‘ın çevrimiçi yetenekleri bugün itibarıyla kaldırıldı.

Freedom Wars, PlayStation Vita için birinci taraf bir oyundu ve bugüne kadar yalnızca bu konsolda mevcut. Distopik bir gelecekte, vatandaşlar kaynakları toplamak ve topluma olan borçlarını ödemek için mücadele etmeli, savaşmalı ve mekanikleri devirmeli. Zorluğu nedeniyle çevrimiçi çok oyunculu oyun, oyunun en popüler bileşenlerinden biriydi.

Sony, PlayStation Vita’dan Elini Çekti

PlayStation Vita

Soul Sacrifice ve Soul Sacrifice Delta, Street Fighter ve Mega Man şöhretinden Keiji Inafune tarafından yaratılan özel PlayStation Vita oyunlarıydı. Masallara dayalı yaratıkları yenerken, onları kurtarıp savunmayı artırmayı veya saldırma yeteneklerinizi artırmak için feda etmeyi seçebilirsiniz. Bu, popüler bir çevrimiçi çok oyunculu modu olan başka bir oyun olarak tarihin tozlu sayfalarına gömüldü.

Son oyun Oreshika: Tainted Bloodlines, sık sık değiştirdiğiniz ve yeni parti üyeleri “ürettiğiniz” hücre gölgeli sanat stiline sahip bir RPG oyunuydu. Bu oyunda çevrimiçi çok oyunculu oyun yoktu ancak oyuncular QR kodlarını tarayarak kullanmak için daha güçlü karakterler indirebiliyordu.

Sony, taşınabilir bir halef açıklamamasına rağmen, üretimin donanım ve fiziksel kartuşlarda durduğu 2019’dan bu yana Vita’ya verdiği desteği azaltmaya başladı. Bu yılın temmuz ayında Sony, geliştiricilerin Vita oyunlarını mağazaya göndermesini de durdurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.