Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Plus Çöktü Mü? (Güncel Durum)

Yakın zamanda yenilenen PlayStation Plus, dün akşam kısa süreli bir kesinti yaşadı. Bazı kullanıcılar, servise giriş yapamadıklarını ve oyunlara erişemediklerini bildirdi. Peki, sorun düzeldi mi? PSN serverları normale döndü mü? İşte güncel durum.

Dün akşam saatlerinde Stray‘in çıkış yapmasıyla büyük bir yoğunluğa sahne olan PS Plus, kullanıcıların hesaplarına giriş yapamamasına ve oyun kütüphanelerine erişememelerine yol açan bir kesinti yaşadı. Kısa bir süreliğine de olsa platforma erişemeyen aboneler, PlayStation Plus çöktü mü diye merak etmeye başladı.

Sony’nin abonelik hizmeti, gerek aşırı yoğunluktan gerekse sunucu bağlantılı problemlerden zaman zaman erişim sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Çevrimiçi hizmetler, oyunlar ve web sitelerindeki kesintileri kontrol edebileceğiniz bir platform olan Downdetector, 19 Temmuz akşamı PS Plus’ın çöktüğüne dair çok sayıda rapor aldı.

Şu Anda Tüm PlayStation Servisleri Çalışıyor

playstation plus çöktü mü

Son 24 saat içinde gönderilen sorun bildirimlerinin grafiğine bakıldığında, erişim kesintinin 21:00’a doğru başladığı ve gece yarısına kadar sürdüğü görülüyor. Peki, sorunlar düzeldi mi? PlayStation Plus sunucularının mevcut durumunu öğrenmek için PlayStation’ın resmi durum sayfasına gitmeniz gerekiyor. Bu sayfada üç farklı kategori göreceksiniz:

  • Hesap yönetimi
  • Oyun oynama ve sosyal hizmet
  • PlayStation Store

Eğer bu hizmetlerde sorun varsa, adlarının yanındaki yeşil daire turuncu olur. Ayrıca hizmetin tam olarak hangi bölümlerinin etkilendiğini görmek için ayrıntılı bilgi de alabilirsiniz. Şu anda PSN’deki tüm hizmetlerin yanında yeşil daire bulunduğu için erişim sorunlarının tamamen giderildiğini söyleyebiliriz. Fakat buna rağmen PlayStation Plus çöktü, giriş yapamıyorum diyorsanız, konsolunuzu yeniden başlatmanızı ve internet bağlantınızı kontrol etmenizi öneririz. Eğer bu da işe yaramazsa, doğrudan PlayStation Destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.